Öncel Öziçer: ‘Kıçı fay prensesler’

İstanbullu kadında ne yarım?

Delikanlılık. Açık! İzmirli kadınların bilcümle özelliği ve güzelliği da; esasen delikanlılığından sağlık. Bunu tekraren yazmıştık.
Deminden de tıpkı örnekle açıklayalım durumu.
Şöyle buyrun…
Magazin sayfalarını sıkça süsleyen Acara ailesi gelinlerinden Gülme Acara, elan bir nebzecik yaşlardan beri özlük görüntüsüyle uğraşan, daha gencecik kızken de ılımlı yaşlarında çekici bire bir eş kadar paylamak amacıyla çaba gösteren, yüzünün tunç fondoteni ve gözaltının kar parafin kapatıcısı hiç sakat sıfır aynı isimdi, daha da anca.
Türlü, dizge kendini kuşkusuz bahtiyar hissediyorsa, o ayla bürünebilir.
Deminden
de dudaklarına henüz önceki yaptırdığı dolgular gözüne bir iki gelmiş olmalı ki, gitmiş iki dudağını amiyane birer köşe yastığı haline getirmiş.
Fotoğrafta görüyorsunuz işte.
İnsan bakamıyor üstelik.

Yarımşar kiloluk jale kıymayı tümden yapıp burnuyla çenesinin arasına kondurmuşsun gibi…

“AŞKIN PARLATICIDAN”

Gülme Acar, kendini bu halde mütehammil beğenmiş olmalı. Yüzündeki kendine emniyetli ifadeyi fark etmişsinizdir.
Dediğimiz kadar; biz beğenmiyorsak bakmayız amma karı hakeza mutluysa da karışamayız.
Amaaaa…

Bu fotoğraflar yayınlanıp da budun eleştiriye başladığında; ansız inkara kalkışıp “Yooo köle estetik, dolgu filan namevcut. Parlatıcıyı aşkin kaçırmışım de ondan anca görünmüş dudaklarım” falanca dersen, aha o devir daha çok arkandan teneke çalınmasını, orostopolluk geçilmesini sonuna kadar hak edersin!
Kısacası böyle durumlarda, aranmayacaksın.
“Yaptıysam yaptım, olur size göre şebeğin mabadına döndüm ihtimal amma ben memnunum, size hangi kardeşim” demeyi bileceksin.
Bahir Teras, Hülya Afşar vesaire kabil; kilolarından, selülitlerinden utanıp bulunmayan “Onlar karşıt mum”, namevcut “Fotoğrafı deforme etmişler”, yok “Ben gerçekte anca değilim” gibi çizik açıklamalarla, insanların gözünde minik matruşkalara dönmeyeceksin. Izah yaptıkça, kendi içlerinden daha dahi küçülmüş adına çıkıyorlar, söylüyoruz işte, böyle yapmasınlar.

KIÇI KIRIK PRENSESLER

Bu hayatta hatalarının birlikte, günahlarının dahi, vakit kaybetmeden mebzul taraflarının değil, saçmaladığın zamanların de aslan kabil arkasında durmayı bileceksin. Bulunmayan kendini o halde sen dahi beğenmiyorsan dahi, tekrar on paralık aşikâre “Evet ya, domuzuna olacağım diye niteleyerek gittim, dudaklarımı ‘tarla domatına’ çevirdim. Yeryüzü kısa zamanda düzelttirmenin çaresini arıyorum. Hay kafama s.çayım” diyebileceksin.
Özetle,kendinle herkesten geçmiş ve herkesten çokça numara geçmeyi, kendine herkesten elan geçmiş kızmayı bileceksin.
O ant cezanı birlikte sen kendiliğinden kesip çabucak olaydan temize çıkabiliyorsun zira.
Mahkemeyi, yargıyı, mavrayı başkalarına bırakınca, aksiyon müebbete kalıyor.
Varlık boyu olan sana oluyor.
İzmirli kadınlar demincek bu yazının sonunu getirememişlerdir büyük ihtimalle. “Amaaan bunları biliyoruz, ayrımlı ayrımsız madde söyle” diyorlardır çünkü.
Yazının hedef kitlesi onlar değil zaten.
Özellikle yapmacıklı dünyaların kıçı fay prensesleri, yani İstanbul tayfası!

ÖNCEL ÖZİÇER

 

Bir Cevap Yazın