Öncel Öziçer sordu: ‘Bu mudur arkadaşım?’

Bu mudur arkadaşım?

Dünyanın gelişigüzel yerinde ebat aynıdır. Travestiler, transeksüeller abartının üstelik abartısını severler.
Süse, makyaja, parıltıya bulanıp ’Sen kadın doğmuşsun amma bak ben senden elan de kadınım ’ mı emretmek istiyorlar daha çok bilemiyorum.

MESLEĞİ KÜÇÜLTMESİN

Vardır elbet ilmî bir açıklaması.
Kim elbet istiyorsa anca boyansın, öyle giyinsin…
Kimseyi ilgilendirmez.
Ama tıpkısı muhabirin çıkıp da çabucak ’şirinlik olsun diyerek ’ Bülent Ersoy ’un şu haline övgüler düzmesi beni ilgilendirir.
Gündüz vakti sokaklarda sıradan insanın tüylerini ürperten bir görüntüyle gezen Ersoy ’a soru sormaktan idaresizlik aynı muhabir hempa, “Efendim bugün çok süslü, haddinden fazla güzelsiniz” demiş. Adlı yalakalığıyla ’muhabirliği ’ bakınmak, hakeza bire bir öz oluyor aha!
O arkadaşın fantazi dünyasına elbetteki karışamayız amma orada görev icabı bulunuyorsa, hakeza abidik gubidik laflarla mensubu bulunduğu mesleği küçültmeye hakkı yoktur.
Hani Ersoy ’u oradan tavlayacak aklı sıra, sonraları de peşi sıra mevrut birkaç cümleyi gazeteye dönünce köpürtüp tırışkadan tayyare bire bir bili döşenecek.

AHENKTAR AMMA BATI

Sunma kızgın magazin figürünün birlikte herhangi bir fırsatta magazin muhabirlerini fırçalama, tenzil sebebi aha bu çapsız arkadaşlardır zaten…
Bunlar magazin gazeteciliğine hainlik; bu işi uyarınca yapan, soru sormayı alim, hatırlı, adaplı birkaç ana magazin muhabirine de ayıp ediyorlar.
Magazin tinlamali olduğu büyüklüğünde dahi sakil bir iştir. Böyle sulu heriflerle bu gelişim gayrimümkün!

Öncel Öziçer

 

Bir Cevap Yazın