Öncel Öziçer: ‘Ver pozu, kurtul!’

Memleketin hep tanınmış isimleri benzeri kasabaya hamle edince; çokça natürel bire bir serencam kendisine, arkalarından aşağılık ayrımsız taburu dolduracak büyüklüğünde gazeteci arkadaşımız üstelik buraya konuşlanıyor.
Fakat gazetecilerin kucağına düşeceğini bile bile buraya atak eden ve ekranda yaptıkları işlerle gözümüzde devleşen o ünlüler, fotoğraflarının çekildiğini görünce; aniden dişleri etraflı, tırnakları biberli, saçları taraz, sevimsiz birer cüce orman cinine dönüşüyorlar.

Foto muhabiri arkadaşlara kalay ediyorlar, aşağılıyorlar, kaynak gidermek adına binbir aynasız pozisyona girip; kendilerini dahi ortamı dahi geriyorlar.

Tatilciden haddinden fazla gazetecinin olduğu yere gelmişsin ve bilahare görüntülenmek istemeyeceksin… Öyle benzeri lüksünüz namevcut efendim! O ihvan dahi kendilerine verilen görevi yapıyorlar.

Sizin karaca kaşınıza bayıldıklarından, sabaha kadar çıkmaz sokak gezip, başı dumanlı kahrı çekmiyorlar. Ya haddinizi bilin, o küfürlere serencam verin ya dahi memleketin üç tarafı denizle dönük, kendinize rahat bir yer seçin.

ÖNCEL ÖZİÇER

Bir Cevap Yazın