Öncel Öziçer yazdı

Dünya’ya, insanlara bakarken;onları hangi kalıba koysam diyerek bakmam.
Sınırlarım olanaklı olduğu kadar geniştir.
Yargılamadan sürdürmek için kendimi daim eğitirim, ki hele bu laf daim terbiye gerektirir.

Bütün kendine hatırlatacaksın; biri sana benzemiyor, senin kabil yaşamıyor, senin üzere düşünmüyor diye niteleyerek ölçümlemek, suçlamak; ‘İnsanlara karışma Öncel, bırak cümle bildiği kabilinden yaşasın’ diyorum ama ı-ıh! Kimi Zaman kişi kendimi inandırma etmekte zorlanyorum.

GIDEREK YAYGINLAŞIYOR
Örneğin evli adamlarla ilişkiye girip bu ilişkilerigöğüslerini gere gere tüvana, antrparantez onlardan doğurdukları çocukları tekmil memlekete gururla sunan kadınları filinta görmem, anlamam, saygı göstermem benzer değil. ‘Evli ve ensesi kalın kayırıcı’ demeliydim daha zaten.

Evet, bu ülkede zamanla yaygınlaşan ve normalleştirilen algın tıpkısı iş var artık.
Bir adamne kadar ensesi kalın ve güçlüyse; o kadar avrat ve çocuğu olabilir.
Karısı bu durumdan tek tasalı olmaz.
Rahatsız olsa dahi maddi imkanlarda vazgeçmesin, düzeni bozulmasın, aynı da adam ölünce mirasın çoğu ona kalsın diye bu yara duruma sesini çıkarmaz.
O, kapı gibinikahlı karısıdır’; boru mudur?
Diğerlerini kocası ‘metres tutmuştur’
O metresler üstelik ayrı ayrımsız alemdir. ‘karısını değil beni seviyor, karısının birlikte değil benim koynumda uyuyor’ deyip bu durumu hayatlarının tek gururu olarak görürler.
Oysa birbirinden haberi olup bu üçlü (hatta çoklu) ilişkiye ‘amenna’ diyen ortalık için ortaya serilen levha neresinden bakarsan bak rezilliktir.

Yazının devamını fehmetmek için TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın