Öncel Öziçer yazdı:

Öncel Öziçer’in CERIDE 9 EYLÜL’DE yayınlanan yazısı…

Hınzır gribi söylentileri banal gen. Filhakika ego bu tür ‘bilmem ne gribi ’ salgınlarına takatli inanamıyorum.

Bu konuda tonga teorisyenlerine henüz yakınım yani.

Reçete sektörünün zat canavarını yaratıp sonradan bile ‘panzehiri bende ’ diyerek, alelhusus üçüncü dünya ülkelerinin ceplerini boşalttığını düşünüyorum. (İngiliz yapımı Utopia diye niteleyerek tıpkısı dizi var. İnternetten bulabilirsiniz. Hele o diziyi izledikten sonradan domuzuna paranoyaklaştım diyebilirim.)

çabucak başlayıp bilahare bir anda bıçak kadar kesilen bu salgınların kafamda bambaşka tıpkısı izahı yok.

Amma sonuçta öyle ya üstelik hakeza enflüanza diye niteleyerek çokça okkalı tıpkı hastalık var tabii.

sıkça nezleyle karıştırılan, ölümsek sonuçlar doğurabileceği bilcümle göz ardı edilen, “ıhlamur, adaçayı, bire bir birlikte üzerine terledin mi tıpkı şeyciğin kalmaz” önerileriyle geçiştirilen dünyanın tıpkısı seferde bildirme çokça fert düzlük hastalığı. (İspanyol gribi; 1918-1920 yılları ortada, 18 kamer zarfında 50 ile 100 milyon arası insanın (o dönemde zinde nüfusunun yüzdelik 5 ’i) ölümüne amil adına adamlık tarihinde bilinen sunma şişman müstevli.)

Bu aleniyet kiminle konuşsam akak yatak. Hınzır mu değil mi bilinmedik ama tıpkısı enflüanza salgını var yani. Tıpkı da ondan ayrı argıt enfeksiyonu salgını. O da tıpkısı çokça tanıdığımı devirmiş durumda.

Bana henüz uğramadı. Ego bu vuzuh abidik gubidik bir nedenle (anlatmam gülersiniz) incittiğim kolumla uğraşıyorum. Ayrımsız de kavi evden sâdır bire bir âdem olmadığım için bu soy salgınlar genelde bana mümas geçiyor.

İşin reçete kısmını doktorlara bırakalım amma size iki minik eş tipi önerim olacak.

Bu günlerde işinize yarayabilir. Buyurun ayrıksı kutuya alayım sizi…

ÖNCEL ÖZİÇER’İN YAZISININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ!...

Bir Cevap Yazın