Öncel Öziçer yazdı:

Öncel Öziçer’in GAZETE 9 EYLÜL’DE yayınlanan yazısı…

“Ayrıntılar ölmesin, analar ağlamasın” derken nasıl yan olmamız mı gerekiyor?

Çocuk diyoruz yavru…

Bunu söyleyen yurt haini oluyorsa, kişi memleketinde güçlü, kişi ülkesinin vatandaşı olan, yani kendi halkının ‘kâh çocukları ’ ölürken üzülüp, ‘bazen çocukları ’ ölürken sevinenlere ne diyeceğiz peki?

Yabanlık düşmanı??

Bu ülkede silahlar susun, soluk kanla temizlenmesin, barış olsun, varlık olsun söylemek PKK propagandası beğenmek mı eylemek?

Bunu kanıt eden ile, ‘PKK ayrımsız terör örgütü değildir ’ iddiasında bulunanın, aynı beyin tutulmasında gezindiğini düşünüyorum.

***
Beyazıt Öztürk olayı neresinden tutsanız elinizde küsurat kısık bir tiyatroya döndü.

Göstergeç şovuna bağlanıp, “Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız? Burada yaşananlar ekranlarda haddinden fazla ayrımlı aktarılıyor. Ağızsız kalmayın. Âdem namına biraz elan hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve daha çok bize umum verin. Eyvah; insanlar ölmesin, ayrıntılar ölmesin, anneler ağlamasın” diyen Ayşe öğretmene ilk hak verip alkışlatan şovmen, elan sonraları artık lacerem korkutuldu ise apar topar ekrana çıkıp bu yaptığından ekolojik ortam defo diledi.

Yani deminden bu durumda Parafin, “Çocuklar ölmesin, analar ağlamasın sözüne bindi verdiğim için kusur diliyorum, zira esasen o çocuklar ölsün, o analar bile hangi manasız varsa görsün” mü söylemek istedi?

Bittabi kim o dahi değil?

Eee kardeşim o antlaşma ne oluyor? Bu ülkede hangi dolaplar dönüyor?

Aklı sahih insanları bile manyak ettiniz pir, daha çok kimse hangi dediğini bilmiyor.

***

Olur biz demin ne yapalım?

PKK yandaşı olması ihtimaline kargaların dahi güleceği Beyazıt Öztürk karşı terör örgütü propagandası yaptı diyerek sorun açılmış olmasına mı gülelim?

Böyle yapmadığı halde, çıkıp bin tıpkısı kusur dileyerek, omurgalı bir duruş sergilememesine mi üzülelim?

Yoksa bu ülkede imdi ‘ayrıntılar ölmesin ’ diyenlerin, sulh isteyenlerin yurt haini car edilmesine mi yanalım?

Bu kanlı savaşın iki değil birçok tarafı varsa, ki haddinden fazla görünüyor, Cenabıhak hepsini bildiği üzere yapsın bundan sonra be!

ÖNCEL ÖZİÇER’İN BUGÜNKÜ YAZISININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ!…

Bir Cevap Yazın