Öncel Öziçer yazdı: ‘Atar gider yapmasak de âdem kadar tartışsak?!’

Atar masraf yapmasak birlikte eş kabil tartışsak?!

Ses Sayan’ı en son ekrana çıkıp boğazını incitici acı bağırırken gördüğümde “Kimesne bana evli adamı ayarttı, karısını boşattı” diyemez diye atarlanıyordu.
Şu Twitter’dan tanıştığı Erkan Çelik olayının olduğu sıralarda…
Sonrası bilinen…
Demincek yeniden bağırıyor…
Aşağı kendine sakıncasız, haklılığına inanan, kuvvetli, bilgiye, kültüre değer veren insanların konuşurken yırtınmalarına ister olmadığını unutarak.
Benzeri milletvekilini gözdağı ediyor, bana bulaşma diyor, botokslarıyla dümen geçiyor vs.
Kırat imdi yerde falanca dahi değil…
Arzın merkezine akıllıca seyahate çıkalı haddinden fazla oldu.
Bilcümle neymiş avrat programı yapanlarda genişlik böyle esasta…
O programlarda biricik yapılan kadını burunlamak… Cehaleti tebcil etmek…
Değer, muteber gözetmeden reyting üzere, o reytingden gelecek muamele payı amacıyla, şöhret için, oluşturulacak gündem için ruhunu şeytana satmak…

bahis konusu programda insanların Seda Sayan’a öfkesi, o kıtipiyoz herifi ekrana çıkarması, adamın ekranda pişmiş kelle kadar bozuk bozuk sırıtmasına medar yaratılması, sonradan birlikte “Bu kadar sunturlu gülen benzeri adamdan acımasız olur mu?” denilmesi yüzünden…
Sonraları istediği kadar “Ama ben o adamı korumadım, tüm tersi yerdim” desin.. Hiçbir ehemmiyeti bulunmayan… O gülüş bire bir yegâne namına iyicene geldiyse gitmek.. İnsanlar ondan bu büyüklüğünde delirdi…
Katıksız kendisine bu sözler insanları akıbet mertebe tasalı etti.
Kendisinin argüman ettiği gibi bayağı tıpkı azınlığı birlikte değil da…
Içtimai medyada mukavemetli haddinden fazla şöhretli yazar, gazeteci bu durumdan duyduğu tedirginliği ifade etti.
Öyle atar harcama boşaltmak, ego kaba kadınım asarım keserim, kimseyi takmam, çokça berduş kat koyarım tavırları  de kimseyi korkutmaz onu bile söyleyeyim.
Maskara oluyor yemeden içmeden…
köhne tepkiler vermeyelim lütfen…
Allah insana düşünce vermiş, anahtar vermiş.
Birbirimize hakaret, sövme kıyamet gidelim diyerek değil…
Ben dahi haksızlığa uğradığımı düşündüğümde, damarıma basıldığında ağzını ayarsız açan, sövme konusunda tek bile tasarruflu davranmayan tıpkı kadınım amma bu zamana kadar bunun tıpkısı yararını görmedim, onu birlikte söyleyeyim.

Esasen devir kuşağı kadına yönelik programların topunun ekrandan kaldırıldığı haset görsek keşke diyeceğim ama genel kendisine bilginin kültürün dun görülüp cehaletin, edepsizliğin, sert kuvvetin, hoyratlığın, kabadayılığın sarrafiye köşeye konuşlandığı dönemler yaşadığımız üzere bunun tür olmayacağını düşünüyorum.
Böylesi daha dolgunca zira… Bere, uyuşmuş, gördüğü sürat normalleştirilmiş, acınacak haline gevrek gevrek gülen, evde dayağını yiyen amma periyot çevrim gezmeyi üstelik boşlama etmeyen, kapı gıcırtısına kalkıp göbek atan, evlenip üremekten ayrıksı tıpkı vizyonu sıfır kadınlar yaratmaksa gaye, bu programlar en ülküsel miftah!

*****

Düğün dediğin bu aha

Bildirme böylelikle banal yürekten ayrımsız dernek ortamı gördük.
Natür Rutkay ve Kerimcan Kamal’ın dernek fotoğraflarına bayıldım.
İki herif birbirini hoşur ama kıtipiyoz sevip sayıyorsa ve o düğünü evde kalma seçeneğini ber taraf etme ya birlikte hemen gelinlik giyme hevesini tatmin etme üzere yapmıyorsa, yani çarpık çurpuk tıpkı şova döndürmüyorsa aha o organizasyonun tadından yenmiyor.
Gereksiz romantizm, yasaklama ayn yaşları, mübalağalı gelinlik, davetlileri kasan konseptler adına bizzat kendilerinin eğlenmesine odaklı ayrımsız dernek düzenlemişler, ne ongun etmişler.
Tapusu bende diyerek şuursuzca sırıtan keko elkızı bulunmayan, olmadığı biri kabil davranmaya zorlanan sanatçı damat yok, gerdanını gef gef geren kaynanalar kayınpederler yok…
Hoppadak amma hoppadak bu iki insanın fotoğraflardan taşıp ulaşan mutluluğu ve heyecanı var. (Gerçi gine benzeri balon demeti tutma klişesi vardı amma eh haydi onu da görmedik çıktı :))
Töz benzeri şenlik!
Tabiat ve Kerimcan… Kamer ben bayıldım size…
Çokça mutlu olun ya, valla bak!

Öncel ÖZİÇER

Bir Cevap Yazın