Öncel Öziçer yazdı: ‘Bu formatlar tarihe beğenilir!’

Bu zamana kadar Yemekteyiz olsun, Ses Sayan’ın programları olsun, Ahu ile Meriç üzere yapımlar olsun hepsinin altında imzası mevcut Caner Yiğitlik, son şaheseri Bu Kalıp Benim‘i ayrıksı kanallara da yapmaya azimli anlaşılan.
Kendince formülü birlikte belirlemiş.

Fox TV’da Nilgün Belgün’ün sabahleyin kuşağındaki programı reyting alamayınca kanala bir öneri götürmüş.
İddiaya göre bu teklifte aynıyla şunları söylemiş:  “Bire Bir Show TV ’dahi yaptığımızı yaparız. Ego programa bir gay koyarım, yanına da erosçuluk çağrıştıran kızlar ve moda programı deriz, size arz ongun reytingi alırız!”

FOX TV yöneticileri duyduğumuza bakarak kandırma olmuşlar.
Show TV’nin anbean nişane saatini uzattığı Bu Model Benim‘in reklam pastasından aldığı nasip onların dahi ağzını sulandırmış olmalı.
Bu cins programlar izleyenin beynini sulandırıyormuş ne gam!
Diyeceksiniz ki isteyen izlemesin, antrparantez madem anca diyorsun sen üstelik strateji
Ben, bir; işim gereği televizyonda hangi var ne yok değme şeyi fehmetmek zorundayım, ikincisi; bu tür programları ciddiye almıyorum ve bu yüzden arada bir eğlenceli de buluyorum.

Amma işin tıpkı da saf kalpli izleyiciyi inandırma yönü var kim işte orada hem yapımcıların hem dahi sınır yöneticilerinin haddinden fazla tiran olduğunu düşünüyorum.
Bu Minval Benim ‘in tamamen araç olduğunu bilmeyen izleyicinin kandırılması tek sağtöresel değil.
Şimdi formatı SMS oylamasına çevirecekler söz gelimi ve daima benzeri ajansla eş düzenlenmiş bu tiyatrodan tıpkısı de hakeza nemalanmaya çalışacaklar.
Ne diyelim? Bereketini görsünler!

bu arada Nilgün Belgün‘ün programının reyting almamasına dahi tek şaşırmadım. Henüz geçmiş program karşı düşündüklerimi yazmıştım.
Sunucu olduğunu unutup temelli öz mütekellim, sürekli amma daim espri yapmaya etkin, tatlılık beğenmek amacıyla kendini zecrî Nilgün Belgün izleyeni o büyüklüğünde yoruyordu kim bu son kaçınılmazdı.
Umarım artık hakeza benzeri işe girişirse bu söylediklerimizi dikkate alır.

yegâne henüz ‘bu arada’ parantezi açalım… Caner Fazilet demişken kendisini aynı senede iki şahesere imza attığı üzere sıradan tebrik etmek lazım!
Seda  Sayan‘ın sonuç yıllardaki düşüşüne canla başla bakım etmeye bitmeme ettiği su götürmez tıpkı hakikat…
Sayan’ın “böylece gönlüme göre, haddinden fazla işime sinen benzeri gestalt buldum” dediği o Defa Arkadaşım denilen acınası yapım…
Yahu Seda Sayan Allah’ını seviyorsan aynı kendine gel artık…
Biçim D günlerini hatırla… Hoşur Sabahların Sultanı olduğun zamanları…

Kadınların sorunlarına değinen konuları işlediğin ve  programa katili, uğursuzu, alt tabaka kılıklıları değil aşağı işinin uzmanları çağırıp erek kitlene faydanın dokunduğu yılları…
Hangi işin var senin cast ajansından berceste insanlarla yapılan ve hain bir kurgudan ibaret olan o formatta…
Komik da değil… Dramatik… Hasis çokça acıklı…

Öncel ÖZİÇER

Bir Cevap Yazın