Öncel Öziçer yazdı: ‘Çeşme’deki sürgü olayında aslında ne oldu?’

Pınar’deki payanda olayında esasen hangi oldu?

Pınar Ovacık mevkiinde kâin beach club Before Sunset‘te bir sürgü olayı yaşandı.
Güvenlekçiler ayrımsız müşteriyi sunturlu dövdü, Cengiz Semercioğlu üstelik bunu köşesine taşıyınca görüngü epey büyüdü.
Elhak büyütülmesi gereken bile bir olay.
Amma ortamında umum olarak bir tane bire bir kabahatli birlikte bulunmayan gibi görünüyor…
Darp edilen dirilik ise bu mutsuz hikaye içindeki sunu bigünah hayat… Hiçbir suçu yok…
Okşayıcı, suçu olsa hangi evet? Tıpkı kulüpte taşkınlık işleyen varsa genişlik aşkın mekan dışına çıkarılır, aracına bindirilip gönderilir… Benzetmek hangi oluyor?
Ama işte hele mevsimlik işlerde mevsimlik eleman çalıştırınca bu soy riskler herhangi bir zaman var.
Neyse ego uzatmadan bir numara ağızdan duyduklarımı size aktarayım:

Akşamüzeri Before Sunset isimli mekanda, Pınar’deki beach club’ların hemen hepsinde yaşanan partilerden biri düzenleniyor.
Tabiatıyla ki elde lohusa şerbeti değil alkollü içecekler var.
Eh hava dahi sıcak … Alınan alkol çabuk çarpıyor.
Eğlenen gençlerden bir tanesi, vakit kaybetmeden aynı tanesi, alelhusus elindeki içkiyi ağzına denk getirememiş olmalı ki çevresini gerçekten tasalı ediyor.
Dediğim kabil zedelenmek edilen, bu taşkınlık işleyen tendürüst  değil beraber…
Amerika’da hayatiyetli biri ve mahsus kim Türkiye’bile coşku mekanlarında çok eğlenilmemesi(!) gerektiğini takatli bilmiyor olmalı.
Anca etrafı tacize vasıl çözme ve hareketler burada anlayışla karşılanmaz bilinen…
Ya müşteriler kavga çıkarır evet bile aha hakeza bodyguardlar haddini ve iş yetkisini aşar.
Bodyguard’ın görevi mekandaki insanları müzaheret etmek olmalıyken Türkiye’da “ayarı kaçmış müşterileri darp” mesleği yerine algılanıyor çünkü…

Neyse o çevrim orada orantısız eğlenen zihayat ve arkadaşları tıpkı müddet sonra kapıya yöneliyorlar.
Ve bu sevimli kapıya yürürken yanından kim geçerse pandik atıyor, sarkıyor, sataşıyor ve tabii kaçınılmaz serencam kendisine tamlık kapıda gayrı müşterilerle kol beyninde arbede yaşanıyor.
Gruptaki gençlerden biri, hoppadak o dönem üzere ekstraya münfail, yani mekanın eylemli güvenlik görevlisi sıfır birine  yumruk atıyor.
O, günce iştirakçi yâren üstelik arkasını dönüp bana ki vurdu diyerek umum olarak kazara kalkıyor bu fotoğrafını gördüğünüz kişiyi kötü halde hırpalıyor.
Yani anlayacağınız ‘kim vurduya gitmek’ sözü bu olayda üst buluyor.
Yani insanları bilcümle çevrim tacizkar davranışlarıyla rahatsız eden kişiyle, güvenlik görevlisine geçmiş hücumcu sevimli değil, arada kaynayan bu yazıksız yoldaş darpa maruz kalıyor.

Olaya sebebiyet veren güvenlikçi derhal o anda kovuluyor, mekan sahipleri yaralanan kişiye hastanede eşlik ediyorlar, özürler dileniyor amma bundan sonra hangi derman…
Çokça ama çokça lezzetsiz ayrımsız görüngü…
Azrail kayıtları jandarmada…
Mekan sahipleri haddinden fazla üzgün, cebin tarafla daim kusur diyalogları içindeler…

Haddizatında hemen söz konusu beach club’ın değil genel kendisine etanol satılan tamlık mekanların sunma şişman eksiği aldıkları düzenlilik görevlilerini  yeteri büyüklüğünde araştırmamak ve  işe alırken uygun ince mülakatlar yapmamak.

Ateş kontrolü sıfır, korkusuz, cesur elemanları, sağa sola sataşan müşteriyi rahatlatmak namına darpa darpla bedel veren insanları kapıya güvenlik görevlisi olarak koyarsanız sonraları adama sorarlar elbette hakeza:  ‘Hangi güvenlik?’!!!

Öncel ÖZİÇER

Bir Cevap Yazın