Öncel Öziçer yazdı: ‘Her detayı ayrı bir tırsmak filmi’

Herhangi Bir detayı ayrı bire bir gocunmak filmi

Kaşkariko sever ayrımsız kavim yerine zaman bıraktık işi gücü, memleketin uçurum kenarındaki yürüyüşünü, Cem Garipoğlu’nun intiharına kilitlendik.
Bili içtimai medyada duyulduğu andan itibaren ‘Toplama ölmedi, kaçırıldı’ iddiası bayır hor yuvarlanan benzeri kartopu üzere büyüdü üstelik büyüdü.
Buna yeryüzü balaban etmen de bundan benzeri birçok ay evvel aynı Twitter kullanıcısının, Cem Garipoğlu‘nun ortadan toz olacağını çünkü ailesinin hükümetle anlaşması olduğunu argüman etmesiydi.

Ego bundan sonra bu ülkede duyacağımız hiçbir acayipliğe şaşırmadığım için bu olaya bile son derece yersiz gözlerle bakıyorum.
Amma türkçesi Toplama Garipoğlu‘nun intihar etmeyecek kadar namına hayran olduğunu bile düşünmüyor değilim.
Yani bu sona şaşırdım filhakika…

Çünkü O,  yaptığından zerre büyüklüğünde nadim değildi. Eksiksiz tersine yüzünde ve ifadelerinde bütün başardığı(!) işin gururu seziliyordu.
Doğrusu o başarıya odaklı aynı ailenin da içine doğmuştu!
Öz babası üstelik karışma ailenin mecmu çocukları aile ortamına, şefkate, ilgiye arz gerekseme duydukları yaşlarda, beş çağlarında evlerinden, yaşadıkları ülkeden uzaklaştırılıp ecnebi ülkelerin yatılı okullarına gönderiliyordu.
Çünkü özellikle ailenin dedesinin yabancı araç takıntısı vardı.
Dedeye bakarak aynı kayırıcı ne büyüklüğünde haddinden fazla ecnebi şalter öğrenirse bu hayatta muvaffakiyetli olma şansı o kadar artardı.
Amma işte bire bir lisanın tıpkı koca olmaya yetmediğinin yeryüzü kocaman kanıtı bile yeniden bu olayın şahsen kendisiydi.
Çokluk’i de tıpkı bir zamanlar babasını gönderdikleri üzere bir nebzecik aynı çocukken yegâne başına talih mevki gezdirdiler.
Akıbet 12 ila 17 yaşları ortada tekmil 6 şalter…
Anasız, babasız, ailesiz, şefkatsiz güzeşte 6 çocukluk yılının kazancı(!) buydu işte…
Cem Garipoğlu‘nun başına hangi gelmiş olursa olsun zerre büyüklüğünde acımıyorum amma benzeri yandan de ona yaşatılan acılı, merhametsizce, disiplinli ve serbest çocukluğu düşününce, buna faktör olanların dahi bu aha suçu olduğuna alelade inanıyorum.

Cem Garipoğlu kendisiyle yapılan bire bir dam görüşmesinde ‘Pişman mısın?’ sorusuna karşılık vermeye tenezzül dahi etmemişti.
Eh ailesi açısından de ayrımsız sıklet yoktu filhakika.
Ev tamamen kana bulanmış villalarını temizlikçilere temizletmiş ve oğullarını bu işten yetişmek üzere rastgele yolu denemişti.
Adeta onlar üzere oğulları, kız arkadaşını henüz canlıyken iki parçaya ayıran bire bir çocuk değil dahi gönül avcısı bire bir afacandı!
(Adli tıp raporundaki Münevver’in beniz ve boynunda bulanan tükürük izlerinde bir aileden iki erkeğin DNA’sı bulunduğu ve  işlenen kıya ve yapılan işkencenin bir kişinin işi olmadığı iddiası üstünde tek durulmadığını hatırlatmakta kâr var…)

Ölü Açımı raporundaki azgın detaylardan, ailenin sonuç adım serinkanlı tavırlarına büyüklüğünde bu olay Türkiye’nin gördüğü sunma yabanıl, sunu unutulmaz, vicdanları bildirme yaralayan hikayelerinden biridir.
Yemeden Içmeden Garipoğlu ailesi değil, Münevver’in babası bile, hatırlarsanız o zamanlarda canımızı çokça sıkan nakız ve tavırlar içindeydi.
Aileden servet alıp ‘boşluğuma denk geldi’ demeler, daha fazla mal verirlerse susacağını ima etmeler…
Sonra baktı böyle olmuyor, oturdu tıpkı dahi kapağında kızının ve uçuşan kelebeklerin fotoğrafı olan ayrımsız betik karaladı.
Gerçi o nereden yazacak?
Biri aklına girmiştir anlaşılan…
Gel sen anlat ben yazayım, haddinden fazla satar bu mektup diye niteleyerek…
O babanın, o zamanlar ekrana çıkıp çokça bağıran amma bana hiçbir içtenlik hissettirmeyen sözleri hala kulaklarımdadır.

Kısacası neresinden baksanız her parçası ayrı bir imtina etmek filminin parçası olacak detaylarla komple aynı ‘garip’ cinayetti bu…
Çokluk Garipoğlu, avukatı müsaade verirse ‘Bir Beyaz Zehir Türk böyle tıpkı cinayeti şüphesiz işlemler?’ sorusuna cevap vereceğini söylemişti.
Avukatından hakeza bire bir müsaade çıkmadığı üzere bu sorunun cevabını tek devir  öğrenemeyeceğiz.

Uzun lafın kısası rastgele zamanki gibi vay gidene…
Münevvercik aynı çocuğun kanlı oyuncağı oldu gitti…

O bala ise şimdi nerelere gitti, çıktı orasını bilemiyoruz…
Sadece cehennem diye niteleyerek bir yer sıradan varsa orada da V.I.P bölümü bulunur mu acep diye bulut ediyoruz.

Öncel ÖZİÇER

Bir Cevap Yazın