Öncel Öziçer yazdı: ‘Sevişgen arkadaşlar’

Sevişgen arkadaşlar

Sadece ünlüler mi o cümleyi kurar sanıyorsunuz? “Tığ hemen arkadaşız” balon cümlesini yani.
Peki, kasem etseler başları ağrımaz zira basit ve yalnız elden arkadaşlar.
Ama aha arada denk düşerse bile sevişmeden edemiyorlar!
Bundan dört ilkokul sene ilk birlikte yazmıştım amma artık giderek yayıldığını görünce konuyu benzeri yol elan açayım dedim.
Artık ilişkilerden saraka ederken sevgililik, hukuk, kankalık arasına ‘fuck buddy’ terimini de güzelce yerleştirdik zira.
Kankayla âşıktaşlık verimsiz yani…

DEVAMLILIK BULUNMAYAN

“Biz çok dolgunca arkadaşız, birbirimize cebin anca aşktı böcekti ayrımsız şeyler hissetmiyoruz ama arada düz ve afiyet balya geldiğinde halvete girebiliyoruz” diyen ‘yakın arkadaşların’ yaşadığı ilişki türü.
Ve bu ilişki türünde yük bulunmayan, kıskançlık yok, süreklilik araç değil vs.
Benzeri nevi tavşanlaşma anlayacağınız!
Kim tavşan, hayvanat aleminin sunu sevişgen yaratıklarıdır malumunuz.
Fakat hakeza tıpkı muamele tutturan ‘arkadaşlar’ bana kalırsa hem aşka, hem dostluğa abus taşlama ediyorlar. İkisini bile beceremeyenlerin bulduğu sözde orta kat bu…
Hem kankalar, hem yatıyorlar!

AYRI OLSUN

İki tarafın da, bu alışverişten, veriş kendisine yine ‘sözde’ tıpkı beklentisi olmuyor.
Ama gelsinler bile bunu benim külahıma anlatsınlar!
Zira en azından taraflardan biri kesinlikle fiyaka yapıyor bile ondan.
Aslında o caka kesenler, ara sıra seviştikleri kankalarının, günün birinde kendilerini canan adına göreceklerini, kıskanacaklarını, aşk yaşayacaklarını filan hayal ediyorlar.
Kim ego bu hayalin gerçekleştiğini daha görmedim. ‘Fuck buddy’lik genelde bire bir canip için düş kapısıyken, değişik taraf amacıyla ‘tanıdık biriyle hacet gidermek’ten öteye gitmiyor.
Benden bu serencam moda pazar çeşidine balıklama atlayan arkadaşlara tavsiye mektubu şu iki kelimeyi birbirinden acilen ayırmaları:
Ülfet ve cinsiyet! İkisi da bizim olsun, ama mümkünse değişik olsun.
En güzeli ve dahi doğalı.

Ben yemedim pisik zorla yedirdi

Eyşan Özhim’in iki ayrı fotoğrafı, biri zayıf diğeri haddinden fazla hafif dombili, ayrımsız benim bozuk ve kullanılmamış halim kadar.
Altında üstelik şöyle tıpkısı marifet:
Bir dönme podyumlarda fırtına kabil esen Eyşan Özhim, ayrımsız konserde objektiflere takıldı. Sağlık sorunları yüzünden kilogram kayran Eyşan Özhim, “Tafsilatlı zamandır evdeyim. Hiçbir özdek yapmıyorum. Tek proje yok.
Böyle arada bir konserlere geliyorum” dedi.
Eyşan küçük sağlık sorunu yaşıyor mu bilmiyorum. Şayet öyleyse felah diliyorum.
Ama bu haberi görünce bazen insanların kilo alınca, bu sözde utanılası benzeri durummuş kabil bahaneler yarattıklarını hatırladım. Çevremde biraz kilo düz bütün, hemen suçu esenlik sorunlarına atıyor zira…
Oysa ben “Aaaa hangi oldu sana?
Haddinden Fazla kilo almışsın” diyenlere bilcümle aynı şeyi söylüyorum: “Evet sefadan şiştim. Allah’a haddinden fazla şükür sağlığım dahi iştahım birlikte durumunda, yedim, içtim, keyiften, huzurdan aha hakeza semirdim” diyorum.
Ama işte çoğu âdem çıplak iştahı ve yemek yemeyi sevdiği için az daha insanlardan özür dilek noktasındalar. Binbir vesile uyduruyorlar.
Yok hormon bozukluğu, bulunmayan şeker, namevcut tiroid… Bunlar birlikte insanın kilogram almasına hastalık olur bitmiş ama benim sözüm gelişigüzel afiyet sorunu olmadığı halde kilo alınca bu duruma gömlek uydurmaya çalışanlara.
Sanki suçluymuş kadar, alçak görünmek ayıpmış kabil.

Öncel Öziçer

 

 

Bir Cevap Yazın