Öncel Öziçer’e İGC’den bindi

Alaçatı’üstelik taşkın tıpkı villa satın kayran Fatih Terim’in mahallelinin sevip baktığı köpeklerden erinçsiz olduğu, ve ‘havlıyorlar’ diye şikayet ettiği sokak köpeklerinin barınağa gönderilmesi evet da otoyola atılması haberini fail gazeteci Öncel Öziçer, Vatan gazetesinden kovuldu.

İGC Başkanı Bilye Dikmen konuyla ait bire bir açıklama yayınlayarak, gazete yönetiminin muahbirleri koruması gerektiğini hatırlattı.

Dikmen, açıklamasında şu ifadelere meydan verdi: “Dünyanın seçme durumunda gazetecinin asli görevi malumat boşaltmak, kamuoyunu bilgilendirmektir. Ancak ülkemizde gazeteciler bili yaptı diye işten kovuluyor, hapse atılıyor ve hassaten öldürülüyor. İzmirli meslektaşımız Öncel Öziçer ’in yaptığı olgun dolayısıyla birilerinin talimatıyla işten kovulması asla kabul edilemez. Matbuat özgürlüğü olduğu sürece yaşayacak tıpkısı kurumun, matbuat özgürlüğünü bulunmayan sayarak gazeteciyi işinden etmesi mesleğimiz namına utanma vericidir. Ceride peş yönetiminin görevi muhabirlerin, yazarların etkisiz ve bağımsız milletvekili şekilde yazmasını nail olmak olduğu kadar gelebilecek ‘irade ve talimatlara ’ alın de çalışanlarını korumaktır. Meslektaşımız Öncel Öziçer ’e eski olsun dileklerimizi iletiyor, işten atın talimatını veren ve bu talimatı uygulayanları birlikte kınıyoruz.”

Bir Cevap Yazın