Öncü Sahih muvaffakiyet öyküsünü anlattı

Sancak Sağın’ın Akşam’üstelik yayınlanan röportajı…

Çalgı Aleti kariyeriniz elbette gelişti?

Müzikçi bir aileden geldiğim amacıyla hayatımın balaban benzeri kısmı müzikle geçti. Çocukluğum süresince evde babamın gitar sesleri vardı. ara sıra tığ üstelik eşlik ederdik. Ama kariyerimin başlangıç noktası, konservatuvarda okurken Zeynep Dizdar ’a vokalistlik teklifi almamla oldu. Elan bilahare Serdar Sıfat-Fiil, Yaşar ve Gülşen ’e vokalistlik yaptım. 2011 ’bile ‘Yıpranmamış Artık ’ adlı evvel solo albümümü çıkararak hanendelik kariyerim başlamış oldu.

‘Miş Miş ’ parçasının bu büyüklüğünde sevileceğini oranlama ettiniz mi?

Peki, önceki duyduğum anda hissettim bunu. Şarkının çok acele sevileceğini biliyordum. Çünkü şarkının melodisi ve ritmi çokça bizden. Oturan insanı yerinden kaldırma gücüne sahip benzeri yır.

Şarkının hikayesi nasıl doğdu?

Güzeşte sene haziran ayında evimde Youtube ’de gezinirken, kader eseri Dans Mon Quartier ’e rastlayıp kendimi salonun ortasında dans ederken bulmamla sıkıntı doğdu. Geçmiş aksiyon şarkının haklarını satın almaktı. Sonrasında Fransa ile 9 ay süren görüşmelerle Riff Cohen ile işbirliği içerisinde şarkının ruhundan çıkılmadan, Sibel Algan ’ın şeytanca yazmış olduğu sözlerle Âşık Bayraşa prodüktörlüğünde şarkının Türki versiyonu oluşturuldu.

GÜLŞEN ’E BENZETİLMEM NORMAL!

Gülşen ’e benzetilmek sizi tasalı ediyor mu?

Tafsilatlı yıllar Gülşen ’e şanlı yaptığım amacıyla bu benzetmeleri normal karşılıyorum.

Bu yaz listelerde yer çokça dinlenen şarkılar arasında Ilgi Akalın ’dan bilahare sizin parçanız var. Başkaca kendisi üstelik sizi destekleyen mesajlar yazdı. 

Gelgel verici aynı ihtisas. Illet Ilgi Akalın ’ın bu büyüklüğünde liyakatli olduğuna bile bir örnek bence. Bizim üzere yıpranmamış hanende adaylarının desteklenmesi çokça önemli.

Çalgı Aleti piyasasında hedeflediğiniz nokta neresi?

İnsanların yıllarca bıkmadan dinleyecekleri şarkılar fail eş olmak istiyorum. Beni o yere dinleyicilerimin koymasını tercih ederim.

Geçmiş mi sizi bundan sonra düşündürür yoksa gelecek mi?

Geçmişiyle dinamik birisi değilimdir. Olan herhangi bir şey olması gerektiği üzere yaşanmıştır. Geleceği artık düşünür ve planlar yaparım.

REKABETİN GEREKLİLİĞİNE İNANIRIM

Kendinize rakip kendisine kimleri görüyorsunuz? Rekabeti sever misiniz?

Rakip gelmek istediklerimle saha alacağım rakiplik ortamı üzere elan yolun başındayım. Gerçekte rekabeti de zorlu sevmem ama gerekliliğine inanırım. Zira rekabet ortamı değme zaman daha iyisini etme motivasyonuyla sanatı ve sanatçıyı geliştirmiştir.

Ant yolculuğu yapma şansınız olsaydı kimle çalgı yazmak ve müzikçi doğmak isterdiniz?

Zamanda ansız gidebilseydim eğer kesinkes Onno Bronz ile hizmet etmek isterdim. Ve kesinlikle Michael Jackson almak isterdim. Müziğimin kamu dünyada tevakki etmek görmesinden mavera bire bir şey olamaz benim üzere.

AŞK INSANCASINA AYAKTA TUTAN BIR TANE HUSUS

Sizin için zevalsiz olan çalgı aleti mi? Amor mı?

Elbette kim aşk! Benzeri dahi ego ne kadar ak yazılı benzeri kulum ki, aşkı de müziği de bire bir adamla yaşıyorum.

Aşka dair neler hikâyelemek istersiniz?

İnsanı ayakta tutan bir tane özdek!

Çalgı Aleti yapmasaydınız ne fethetmek isterdiniz?

mimar kalkışmak isterdim. Gereksiz mekanları tayf gücümle bakmak çokça hoşuma giderdi.

Bir Cevap Yazın