Onları aşındırmak haddinden fazla ağır sıklet!

‘Kenarlı ten ’ sigarayla aynı

Milliyet’te meydan alan habere göre WHO, meful etin, sigara, Etil Alkol, sıçanotu ve taş pamuğu ile alay malay kansere sunu çok illet olan önce 5 madde listesine alındığını duyurdu. WHO ’nun kanser araştırmaları fail kolu Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı tarafından hazırlanan raporda, işlenmiş etlerin kanserojen maddeler beyninde açıklanması amacıyla yeteri derecede argüman bulunduğu, bu kanıtlardan birisinin ise bu çeşit gıdaların iç kanserine yol açması olduğu belirtildi. Günde 50 gram işlenmiş et yemenin bağırsak kanserine yakalanma riskini yüzde 18 oranında artırdığı anlatım edildi.

Raporda, al deri ise ikinci adım amansız hastalık olumlu maddeler listesine dahil edilerek ‘insanlar amacıyla beklenen kanserojen husus ’ olarak nitelendirildi.

Kırmızı etin tüketiminin pankreas ve prostat kanserine illet olduğu anlatım ediliyor. Bununla bu arada, al etin sağlığa müfit yönlerinin bulunduğu de vurgulandı.

Gelişmemiş süre evvel İngiliz basınında yer düzlük haberlerde, WHO ’nun güdük süre sonra benzer bire bir duyuru yapacağı açıklanmıştı. 

Bir Cevap Yazın