Öpücük Fehva:

Öpücük Terim’in Vatan’birlikte yayınlanan röportajı..

10 sene ilk yani 15 yaşındayken, nelerin hayalini kuran benzeri çocuktunuz? Bugünden izler var mıydı acep geçmişin hayaller evreninde?

O devir tabii kim hakeza tıpkı şeyi katiyen fon etmezdim. Biricik gayem okulu cezbetmek, bereketli notlar kabul etmek ve bol ayrımsız adam olmaktı. Darülfünun döneminde yaptığım stajlar sonucu ego öz işimi yapmalıyım ve öz işimin başında olmalıyım dedim. Yapacağım iş ise aritmetik gerektiren ayrımsız alanda olmamalıydı, çünkü bu alanda aşağı algın aynı öğrenciydim.

Ne istediğinizi bilcümle bilici biri mi oldunuz?

Bütün! Annemler da bunu söyler sık sık; “Sen değme antlaşma ne istediğini bilen aynı çocuk oldun! Bütün ne istediğini bilici, istediğinin arkasından koşan…” Hep hayallerimin ve isteklerimin takiben gitmeye çalıştım.

Bunlar bütün hırstan mı olur?

Faydalı değil. Çalışmayı, yıpranmamış tıpkı şeyler yapmayı çok seviyorum. Üretmeyi haddinden fazla seviyorum. O yüzden bence doymaz değilim amma çalışkanım.

Blogger ’lığı haddizatında Türkiye ’üstelik ilk keşfedenlerdensiniz değil mi? Bu konuda ilginizi calip hangi olmuştu?

Liseyi bitirdim ve üniversite üzere Amerika ’evet gitmeye değişmeyen verdim. Önce Miami Üniversitesi ’ne başladım. Gerçekte istediğim molekül işletme alanında tıpkı göz okumaktı. Modanın işletme, dümen etme kısmını istiyordum ama hakeza tıpkı çağ o ahit üniversitelerde yoktu. Sonradan Miami Üniversitesi ’ni bırakıp New York ’ta moda okuluna alıntı kalkmak istedim. Modanın süresince olan bir şehirde yaşamak ve bunu yaparken üstelik yapmak istediğim işin eğitimini almak istediğime değişmeyen verdim. Ve darülfünun okurken hobi olarak kendime çok toy aynı blog açtım. Zira moda haberlerini, yenilikleri düzgüsüz kadar takip ediyor ve bunları bir düzlem altında toplayayım, benzeri yere yazayım istiyordum. Blogspot formatıyla alfabe yazmaya başladım. Hep fashions night out ’larda, defilelerde, şanlı moda etkinliklerinde fotoğrafları kendim çekiyor, yüklüyor, hatta kişi sitem üzerinden satışlar yapıyordum. Baktım ki beklediğimden artık demet görmeye başladı, İstanbul ’a dönünce bunu daha aç arkaç getirmeye ve eğitimini aldığım şeyleri bununla harmanlamaya değişmeyen verdim.

BABAMIN GENLERİNİ TAŞIYORUM

Filmi az buçuk de geriye sarsak… Elbet bire bir çocukluk geçirdiniz?

Haylaz sıfır, ailesine çokça baskısız, annesinin sözünden çıkmayan, kendi halinde tıpkısı çocuktum.

En haddinden fazla kimin genlerini taşıyorsunuz?

Babamın.

Babaya hayranlık birlikte eğin düzeyde sanırım…

Hayatı süresince yaptıkları, başardıkları, durduğu çizgi, karakteri… Bunlara hayran olmamak olanaklı mü? O yüzden hep söylüyorum, böyle bire bir babaya sahip olduğum üzere çok mutluyum, çok gururluyum, çokça şanslıyım. Ondan aynı molekül kapabiliyorsam ne bahtiyar bana, benim üzere böyle aynı söz gelişi yakınımda olması büyük tıpkı durum.

AKIL HOCAMA DANIŞIRIM…

Evde otoritesini hissettirir miydi?

Baba yerine böyle değil bittabi ki. Çokça bereketli benzeri yoldaş; ayrıca yaş ilerledikçe henüz de mümasil bire bir arkadaş. Bire Bir zamanda beni on paralık falsolu yönlendirmeyeceğini bildiğim çokça güvenilir aynı bacanak. Biz iki şvester babamızla seçkin şeyimizi paylaşırız, bize beyin verir, kez gösterir. Bütün ısıdam benzeri ilişkimiz oldu.

Taktikler verir mi size bile?

Ben bu işe girdiğimde bilcümle babamdan akıl aldım, bibi birlikte almaya devam ediyorum. O benim aynı zamanda akıl hocam esasta. Çünkü ben onun kızıyım ve beni ongun şeylere motivasyon edeceğini biliyorum.

EVLİLİK TEKLİFİ COMO ÜZERINDE HELİKOPTERLE UÇARKEN GELDİ

Eşinizle pekâlâ tanıştınız?

2008 yılında Avrupa Ayak Topu Şampiyonası sırasında. Orada tanıştık.

Nasıl geldi dünyaevi teklifi?

Moda haftası için Milano ’evet gidiyordum, eşim dahi benimle gelişigüzel geldi. Milano ’de okuyan çok andıran arkadaşlarımız var, onları dahi görürüz diye niteleyerek düşündük. Milano ’evet indiğimizde kendimi Como ’dahi buldum. Sebep buraya geldik demeye kalmadan orada ufak bire bir helikopter turu yapacağımızı söyledi. Bu turu yaparken de teehhül teklif etti. Hayatımın genişlik güzel ve yer unutulmaz anıydı.

ANNE GÖRÜNMEK İSTİYORUM

Esas olmakla ilgili hangi düşünüyorsunuz?

İstiyorum tabii kim. Özellikle yeğenim Yaman doğduktan sonradan bu isteğim elan bile arttı. Biz abla-ahi lacerem alay malay büyüdüysek çocuklarımız dahi öyle büyüsün istiyorum.

O konuda de erkenci davranacaksınız sanırım…

Olur, canlı yaşta temel tevessül etmek istiyorum zira enerjim varken bu enerjimi çocuğuma da verebilmeyi isterim. Heybetli aynı yaşta onunla kardeş kardeş edebilmeyi, ara geçirebilmeyi çok istiyorum.

Annenizle ilişkiniz kuşkusuz?

Temel-kız ilişkisi çok ayrımlı aynı ilişki. Herkesin annesi kendisi için çok kıymetlidir tabii ama annem bizim ailemizi tıpkı arada tutandır. İnşallah ego dahi tıpkısı çağ annem kabilinden bir esas olurum..

ÇABUK IŞILTILI BİRİYİM

Acele parlar mısınız, yoksa rahat bire bir yapınız mı var?

Maatteessüf acele işiltili biriyim. Esasen değiştirmek istediğim huylarımdan biridir bu. Yıpranmamış bakir kendimi arama ederek olayları henüz rahat karşılamaya çalışıyorum.  

Bir Cevap Yazın