Oray Üst Apansız Alçı’ya karşılık verdi

Şappadak Alçı idmansız köşesinde yazdı.. Oray Üst bugün köşesinden karşılık verdi.. Ikili arasındaki polemiği Larp Alçı ’nın mazi köşesinde ortaya attığı sav başlattı.. “KÖLE ’ye kaçan Ergenekon” antetli yazısında Fücceten Alçı, Armağan Barutçu ’yla ilişkin yazdığı yazılarının haberleştiren Odatv ’ye ve Oray Ense ’e çok kızdı..

ÇAKER ’YE KAÇAN ERGENEKON

“Benimle ait bu bühtan Ergenekon sanığı Soner Sarp ’ın sahibi olduğu internet sitesi tarafından hele yaygınlaştırıldı. Ergenekon ’un kamuoyunu maksatlı yanıltma taktiklerini bibi uygulayan bu siteyi şu zaman Soner Yalçın ’ın talimatıyla yazılar yazdığı resmi müddeiumumilik belgelerince kesinleşen bire bir ’gazeteci ’ yönetiyor. Bu belgelerde ’illegal teşekkül talimatıyla debi fail gönül ’ olarak ismi sabık ve bu sebepten çevre tutuklanmaktan korktuğu için KÖLE ’ye kaçan bu benibeşer yine maksatlı biber dolması selen, bühtan, manipülasyon ve ajitasyon pompalayıp duruyor etrafa… Ergenekon zihniyeti -BENDE ’ye üstelik kaçsa- dipdiri ayakta!”

Apansız Alçı ’nın bu sözlerine zaman Oray Dip köşesinden yanıt verdi.

TÜRKİYE BİZİ BU ARKAÇ GETİRDİ
Hayır, görmezden gelmeyeceğim. Ciddiye almıyormuş gibi yapmayacağım. Ne eyvah ki Türkiye bizi bu hale getirdi: Adlarını normal şartlarda bilmeyeceğimiz bazen zavallıları muhatap alır ağil getirildik. Zira, bakıyorum, bizim ’Alay gibi ’ deyip gülüp geçtiğimizi savcılar ciddiye alıyor bir öğün. ’Özel çıkışlı ’ tetikçi gazetelerin, Internet sitelerinin görüntü gücünü zorlayan yorumları, bağlantılarıyla insanlar üzerine anket açılıyor. Bugün gazeteci arkadaşlarımız de bu tutkun manzara gücünün garaz göstermesi sonucu hapse atılmadı mı?

BU KIZA BIBI GAZETECİLİK YAPTIRACAK MI
Dün tamamen tıpkı yalana dayalı böyle ayrımsız saldırının muhatabı ben oldum. Hem de bu gazeteye yerleştirilmiş ayrımsız tetikçi aracılığıyla. Bu zayıf ruh halini kişileştirme etmemiz gerekiyor: Köşesinde dalavere yazıyor. Aşikâre domates dolması yazıyor, evet. Sonradan bile biber dolması yazdığını öz köşesinde itiraf ediyor. Rezil olacağı yerde, antrparantez çıkmaya çalışıyor ve bundan sonra menus olduğumuz tıpkısı mantıkla ’Ergenekon yaptı ’ demeye getiriyor. Ne Ergenekon ’muş… Yedi saat geriden izleme ediyorum Türkiye ’yi; bu bati gazetecinin düştüğü nazik mesleki gafleti hareket işten çok geçtikten sonraları Internet sitelerinde görünce ’Bu kıza hala gazetecilik yaptırılacak mı ’ diye niteleyerek düşündüm.

KÖŞESİNDEN İHBAR EDİYOR
Ama çabukça bilahare ’Aman bulaşmayayım, sonradan benden agâh, üzerime kalır, serian kafasında desise kurar ’ dedim kendi kendime. Kendisini elbet evvel günden beri görmezden geliyorsam, yine aynısını yaptım. Ama diyorum ya şakalarımız nesep oluyor diye niteleyerek. Bire Bir bile hangi göreyim, kendisine yönelik harbi eleştirilerin sorumlusu namına beni bellemiş. Köşesinden maksat gösteriyor, aklınca ihbar ediyor.

BÜTÜNÜ YALAN
Yazdıklarının hepsi dolma, hepsi balçık kovmak üzerine oturmuş. Bire Bir süredir bu gazetenin tıpkısı köşesi eline tutuşturulan isimleri sırayla yürütüm etme misyonu güdüyor. Kalemiyle, zekasıyla, birikimiyle temel edemeyeceklerine ’Tutuklansınlar ’ diyerek gaye gösteriyor. Hangi üstelik olsa ’özel çıkışlı ’ değil mi, kendisi değişmeyen makamı. ’Bu kıza hala gazetecilik yaptırılacak mı ’ diye niteleyerek düşünmüştüm ama yazmamıştım. Bu istifham zaman kül anlamıyla meşruiyet kazandı. Gazetecilik bu mudur? Iblis eskimemiş adresinde

 

Bir Cevap Yazın