Otistik çocuklara 39 rütbe cağ!..

New York’taki Albert Einstein Tababet Fakültesinden olgun adamlarının araştırması, nakıs saat süreyle hamam suyun altında oturmanın otistik çocukları rahatlattığını gösterdi. Bili adamları 10 otistik çocuktan, banyoda ayrımsız müddet yunak yahut ılık akarsu altında oturmasını, ebeveynlerden ve doktorlardan ise çocukların davranışlarını değerlendirmesini istedi.

39 paye suyun altında noksan saat oturan çocukların elan toplumsal hale geldiği, benzeri hareketi tekrarlamaya daha beş altı anaforlu olduğu görüldü. Ancak 37-36 derece suyun bir etkiyi göstermediği belirtildi.

PARAZİT YUTAN OTİZMLİ YETİŞKİNLER YENİLİĞE AÇIK AĞIL GELİYOR

Bilim adamları, hamam suyun, muafiyet sistemine ait ara sıra genleri etkiliyor ve otizmin belirtilerini hafifletiyor olabileceğini açıkladı. Araştırmanın ikinci aşamasında ise malumat adamları, 6 hafta süresince iki haftada tıpkısı, 10 otistik yetişkine, insanlarda hastalığa misil açmayan tıpkısı cins parazitin binlerce yumurtasını yutturdu. Yumurtaları yutan katılımcıların bakir deneyimlere daha açık olduğu ve kâh gâvur rutinlere elan beş altı odaklandığı görüldü.

CROHN HASTALIĞININ DE TEDAVİSİNDE UYGULANIYOR

Bilim adamları, Crohn hastalığının tedavisinde dahi geçerli bu formül sebebiyle, parazitlerin müfrit enerjik bağışıklık sisteminin “sakinleşmesine” koruyucu olan ara sıra kimyasalların salgılanmasını tetikliyor olabileceğini belirtti. Araştırmanın sonuçları, otizmin henüz ongun anlaşılmasına kandil tutuyor.

HÜRRİYET GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın