Otobüs durağında hayat mücadelesi veriyor

CİHAN’birlikte düzlük düz habere bakarak Kuzguncuk Kenar Yolu’ndaki otobüs durağında günlerdir yatıp koruyucu Orhan Hasar (39), çevreden mevrut arkalama tekliflerini akseptans etmiyor. Çorap satarak ayakta kalmaya etkin Hasar, çevredeki esnafın mal ve yatacak kayran önerisini bile düşüncesiz çeviriyor. Kimseye yamanmak istemeyen Orhan Hasar, esenlik sorunları ve imkansızlıklara karşın kişi ayakları üstünde durmak istiyor. Güçlükle yürüyebilen Hasar’ın bu davranışı vatandaşları ve esnafı hayretler zarfında bırakıyor.

bu arada Orhan Hasar’ı bu halde gören vatandaşlar bile destek olmak için bütün imkanlarını seferber ediyor. Aşındırmak getiren bile, yatacak vadi veren da var. Durağa mevrut kâh vatandaşlar dahi sürükleyici sanarak dünyalık veriyor. Hasar, çevreden gelen mülk ve müzaheret tekliflerini akseptans etmiyor. Onu hizmet merkezlerine solmak üzere mevrut şehremaneti ekipleri dahi eli boş dönüyor. Daha evvel kaldığı Zeytinburnu’ndaki ayrımsız merkezde parasının çalındığını belirten Hasar, otobüs durağında kalmayı yeğleme ediyor. Eşyaları çalınmasın diye niteleyerek iplerle birbirine bağlayan Hasar, ipin ucunu dahi bile koluna bağlayarak uyuyor.

Öte yandan, havanın haddinden fazla soğuduğunu belirten mahalle sakinleri ise yetkililerin harekete geçmesini istiyor. Orhan Hasar’ın gece donarak ölebileceğini tamlayan mahalle esnafı, “Çok mağrur tıpkısı dirilik. Dilenmek istemiyor. Çorap satarak parasını kazanmaya çalışıyor. Çevreden gelen müzaheret önerilerini birlikte akseptans etmiyor. Imdi albeni çokça soğudu ve kar yağabilir. Tıpkı hizmet merkezine yerleştirilmesini istiyoruz. Yüz Kere uray ekipleri geldi amma müracaat etmek istemiyor. Esenlik sorunları bile var. Özlük isteğine bırakılmadan cebren götürülmesi gerekiyor. Menfi halde bire bir sabah kalktığımızda donarak durgun benzer.” diyor.

Bir Cevap Yazın