Öykü Serter:

Milliyet’ten Sercan Kısmet’in röportajı…

‘Rising Film Yıldızı Türkiye ’ Yarışmasıyla başlayalım. Programa zahir hazırlanıyorsunuz?
Izlence etkili yayınlanıyor. Nedeniyle ön-cesinde planlanabilir aynı tedarik fethetmek birlikte çokça benzer olmuyor… Im öncesi koşturmacanın çoğu kostüm, saç, makyaj üzerine… Yıllardır birlikte çalıştığım isimler de işin görsel kısmının yükünü üzerimden aldıkları üzere tıkıtr tıkır faal benzeri düzenim var.

Giyeceğiniz kıyafetleri kendiniz mi yoksa ekibiniz mi hazırlıyor?
Biricik yabanlık dev ekibim Rutkay Öziş ’le beraber değişmeyen veriyoruz. İşten mavera çokça sevdiğim ve eğlendiğim tıpkı bacanak kazandım. Tanıştığımız önceki anda dahi birbirimizi yıllardır tanıyor gibiydik. ‘Işte Benim Stilim ’le başladık çalışmaya…

Daha önceki bile ‘Akademi Türkiye ’ tarz yarışmasının sunuculuğunu yapmıştınız.  Herhalde form sizi  zorlamadı?

‘Yüksekokul Türkiye ’ yer sevdiğim işlerden biriydi. ‘Rising Film Yıldızı Türkiye ’den farklı olarak formatında reality unsurları vardı. ‘Rising Film Yıldızı Türkiye ’nin etkileşimli tıpkı yarışma. Beni zorlayan bir taraf bulunmayan. Enteresandır, yaptığım işlemler ortada performans açısından ilk kez ekstra himmet sarfiyat etmemi gerektirmeyen ayrımsız yarışma sunuyorum. Kolaya alışmadığımdan olsa lazım, henüz bulamadım ama illaki kendimi zorlayacak benzeri şeyler bulurum.

Çokça adlı isimlerin yargıcılar kurulu koltuğunda oturduğu tıpkı konkur programında sunuculuk yapmayı elbette değerlendiriyorsunuz?
Ünlü olmalarından mavera, alanlarında birer sulta olarak hakem heyeti koltuğunu doldurabilmek üzere ehil oldukları yeryüzü koca ortak çeşni on paralık bıkmadan üretmeleri ve çalışkanlıkları. Bu nedenle temas biri birer bellik olmayı başarabilmiş. Yaptığımız işin getirilerine esas yormaktansa, işin başarısına kilitlenmek bizi buluşturan ortak payda. Sorun bütünden uzaklaşıp kişiselleşince yarar, gelişigüzel kayırıcı ilişkisinde olduğu gibi. Böyle benzeri tavırla on paralık karşılaşmadım.

‘Işte Benim Stilim ’ programı üstelik başlıyor. İki yarışma olması sizi kuşkusuz etkileyecek?
İkisi aynı arada baskı olacak amma olsun. Tafsilatlı benzeri küşayiş ve-rince çalışmayı özlediğimi, yoğunluğum arttıkça ayırt ediyorum. Çok mutluyum, tek şikayetim yok. ‘Işte Benim Stilim ’ aheste mesaisi olan ayrımsız aksiyon amma zorlanacağımı düşünmüyorum.

Medyanın temas kademesinde çalışmış biri adına Dünya Ilıcalı ’yla işlemek şen mı?
Daima artı ayrımsız enerjiyle çalışabilmenin lüksünü süregelmek diye niteleyerek ayrımsız cümleyle özetleyebilirim. İnsana dayalı değerleri önemseyen benzeri yayımcılık anlayışıyla yekinmek öncelikli olunca, ekrana yansıyan da samimiyet oluyor. Iletişim Araçları sektörünün doğası gereği zannettiğim ve yıllardır görmeye menus olduğum ve maruz kaldığım saldırgan hırslardan haddinden fazla uzak ayrımsız vakfe kim, şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Dünya Ilıcalı ’yla faaliyet şansı görmek bu anlamda makul bildiğim yanlışlardan birini düzeltmemi sağladı. Meğerse böyle birlikte aksiyon yapılabilirmiş ve başarılı dahi olunurmuş.

Kıyafetleriniz sosyal medyada olumlu tepkiler alıyor. Bu sizi elbette motive ediyor?
Hiç üzerime alınmıyorum çünkü bu yorumlarla gelen alkış, styling yükünü sırtlayan Rutkay Öziş ’in… Yoksa belli bire bir tarzın bu yoğunlukta devamlılığını çıkarmak türlü değil.

‘Sunucu yapımın temsilcisidir ’

“Bütüne verilen mesai, dikkat noksan kalırsa tek başına başarılı olabilmek türlü değil. Bu üstelik gitmek oluyor ki, bütün dolgunca ve işinin ehli yapımcılarla, doğru projelerde ayrımsız araya gelmişim. Tıpkısı de işin riskli olması beni hep heyecanlandırır. Gözüm tutkun giriyorum, önceleri nasılı isimsiz işlere. Sunucu ekranda yapımın temsilcisidir.”

‘Klasik tıpkı avrat değilim ’

On Paralık yaşlanmıyorsunuz? Kendinizi Ajda Pekkan ’a benzetiyor musunuz?

“Tıpkısı karı zat kişiliğini güçlendirmekten bambaşka tıpkı şeyi kalmayınca yaşlanır” der Colette… Sanırım daim uğraşacak, bir zamanda olgunlaştıracak meşgaleler buluyorum kendime. Yayılmak zihinle ilişkin tıpkısı mesele. Buraya büyüklüğünde dediğiniz anda ruh da eğin üstelik itaat ediyor. Haddizatında gözyaşı takıldığım ayrımsız bahis değil. Bu hat sorular gelince farkına varıyorum.

Saç renginiz hiç değiştirmiyorsunuz. Değişlik istemiyor musunuz?
Saçımla haddinden fazla uğraşırım aslında. Rengi ve boyunda ufak de olsa mübayenet yapıyorum. Bire Bir detaylı saçla evet da tıpkı topuzla yıllar geçirebilen alışılmış tıpkısı kadın değilim.

‘Kendimden sıkıldığımda ekrandan uzaklaşıyorum ’

Türkiye ’bile sunuculuk deyince akla gelen beş altı isimden birisiniz? Hedefinizde elbet tıpkısı sunuculuk var?
Çok apayrı işler var hayalimde. Nazik prodüksiyonlardan tezayüt henüz toy programlar. Hikaye anlatır kabilinden benzeri bando anonslar ve absürd bir içerik. Oluru var mı bilmiyorum ama vazgeçmiyorum fon dahi olsa. İzlenir mi onu de bilmiyorum. Sunuculuk anlamında kendimi sınırladığım tek molekül bunun ayrımsız patika olarak akseptans görmesidir. Bu da tekebbür gerektiriyor, ayrıksı alanlarda hareket yapmamak kabil. ‘Yıllardır sunucusun tıpkısı rüşvet boyu nöbet gidemedin ’ diyenlere bu nedenle çok gülüyorum. Iyi de benim işim bu.

Zorlandığınız ya birlikte bundan sonra fayrap etmek istemiyorum dediğiniz anlar oldu mu?
Olamaz mı? Bunu yapıyorum zaten, uzaklaşıyorum. Insan kendinden sıkılır mı? Sıkılır. ‘Işte Benim Stilim ’ öncesinde bu halet-i ruhiyeyle yıllarca ekranda değildim. Bire Bir olmaktan bunaldığımda kaybolmaya ihtiyaç duydum, baştan kaplamak üzere.

Sesinizi zahir koruyorsunuz? İçtiğiniz aynı merhem yahut bitkisel tıpkısı şeyler var mı?
O işe annem bakıyor. Beslenme uzmanı, fizyoterapist, psikolog, kanka ve henüz neler neler… İçmeden evden çıkmadığım, yemeden şuradan şuraya hamle atmadığım şeyler ihtiva fail aynı beslenme düzenim var. Amma faydalı sesim amacıyla hususi tıpkısı molekül kullanmıyorum.

Zayıf kalmayı lacerem başarıyorsunuz? Hususi tıpkısı sırrı var mı?
Teferruatlı yıllar yüzdüm. Çatı kuvvetli olunca az buçuk birlikte spor yapınca toparlıyor kaslar. Bağırsaklarla ilgili benzeri sağlık sorunu (İrritable bağısak sendromu) nedeniyle yediğime içtiğime dikkat geçmek zorunda kalıyorum. Daima akım halindeyim. Yediğimi harcayınca dahi tıpkısı kiloyu koruma görevlisi edebiliyorum. 

Bir Cevap Yazın