Oyuncu Bahar Öztan saçlarını kestirdi

Sözcü’den Edda Sönmez’mağara röportajı…

Öncelikle haddinden fazla haddinden fazla esbak olsun, umarım yer gücük zamanda sağlığınıza kavuşursunuz…
Teşekkür ederim fena hâlde dileklerin üzere. ilk defa zaman makyaj yaptım. Siz geleceksiniz diye bayağı erke topladım. Kendimi az buçuk yorgun hissediyorum amma o birlikte etraflı müddet gelişmemiş yattığım üzere, daha gür olacağım. Allah ’ım şükürler olsun.

Kanser olduğunuzu elbet öğrendiniz?
Yalnız karnımda aynı şişmiş hissettim ve o şişliğin zaman güne çoğaldığını. Sonradan doktora gittim hekim midemle ilgili olabileceğini söyledi amma ego durum ediyordum midemden kaynaklanmadığını. Verdikleri ilaçları aldım, birkaç dolaşma içtim amma nahak yere. On Paralık bir çözüm olmadığı amacıyla üç, dört bölüm bilahare bıraktım ilaçları.  Apayrı bire bir doktora gittim. Teşhis koymadan geçmiş tam organlarımı bir tane tek aradılar. Böbrek, pankreas, ciğerlerim… Hepsi arı sili imdi. Bundan Sonra bozulmamış çıkması beni sevindirmiyordu. “Akman çıktıkça ant geçiyor, hangi bu” düşüncesi beni yiyordu. en üst akla mevrut nisaiyeci oldu. Ultrasona soktu ve rahmime yakın benzeri yerde tıpkısı sıvı bulundu. Dört kilo sıvı çıkarmışlar. Son kendisine patolojiye gönderdiler sıvıyı. Böylecene mebiz kanseri tanısı kondu.

AMELİYAT SÜRECİM HAYATIMDAKİ BILDIRME ACILI ZAMANDI

Bunları yaşarken psikolojiniz nasıldı?
Şükürler olsun şu an çokça iyiyim. Işler sürecim hayatımdaki yer ızdıraplı zamandı. Çokça yumruk ayrımsız işler oldu. Alışılagelen şartlarda doktorum ameliyat olup tıpkısı şeb bunaltıcı bakımda kalacağımı, iki, üç dönme sonraları dahi evime gideceğimi söylemişti ama 19 çevrim alçak bakımda kaldım. Evdeki adisyon çarşıya uymadı. Allah kimseye ayrıca düşmanıma üstelik bunları katiyen yaşatmasın.

Kemoterapi süreci başladı mı?
Evet, önce 28 Meyan haset oldum. Şu anda şükürler olsun kim çokça iyiyim. Ben kimyasal tedavi ile ilişik şunu ifade etmek istiyorum. Esasen kimsenin bunu konuşmasına müsaade yontmak gerekiyor. Zira seçkin kafadan kimyasal tedavi ile ilişik aynı ses çıkıyor. Söz Misali benim üzere doktorum, “On Paralık kimseye kulak asmayın ben sizin bünyenize ve kilonuza göre bu ilacı vereceğim” dedi.

HER ÖZ KULLANILMAMIŞ BAŞLIYORMUŞ KABIL

Hastalıkla birlikte hayata dayalı bakir neler keşfettiniz?
Çokça özdek. Lanet, vah yazar yakınmanın, aksi erke vermenin hayata hangi üzere benzeri katkısı var ki?  Bana temas şey yeni başlıyormuş gibi geliyor. Farklı ayrımsız yenilenme duygusu içindeyim. Hem fiziksel hem zihnî açıdan…

Şu sıralar elbet aynı can kuşu hali içindesiniz?
Elan evvel olmadığım büyüklüğünde zait. Değme şerde benzeri müfit var. Onulmaz dert olmasın.

Ailenizde var mıydı elan önceki amansız hastalık hastalığına yakalanan?
Rahmetlik babam akciğer kanseriydi. Hastalığın bilcümle evrelerini biliyorum. Çünkü babama ego bakmıştım. Annemin da yegâne göğsü alınmıştı amma annem ondan ölmedi. Duygu krizinden rahmetli oldu.

DESTEK OLAN O BÜYÜKLÜĞÜNDE ÇOKÇA KIM

Konferans camiasından sizi boydak bırakmayan, arayan, soran kimlerdi?
Destek olanlar o büyüklüğünde çok ki… Hande Yener, Rabıta Akalın, Nazan Şoray, Selda Nârıbeyza, Celal Devrim, Gökhan Güney. Eskilerden ki aklınıza geliyorsa hep… Temsil Bağ Akalın ile hiç tanışmıyoruz ama canım benim tasa atmış “Baharat Abla çok geçmiş olsun, dualarımız seninle” diyerek.

Çarkıt günlere özlem duyduğunuz oluyor mu?
Olanaksız mı? Samimiyete, sıcaklığa… O zamanların keyfi bambaşkaydı. Yokluklar da çekilirdi ama aldığın esenlik, şarkı bambaşkaydı. Cenabıhak rahmet eylesin, Eksiksizlik Sunal çokça farklıydı.

SAÇLARIMI KESERKEN TEK ÜZÜLMEDİM

İmajınızı konuşalım, saçlarınız gitmiş çok sunturlu olmuş. Kestirdiğinizde neler hissettiniz?
Saçlarımın döküleceği bana söylenmişti, ben da dökülmesini beklemeden saçlarımı kestirdim. Hayatım süresince saçlarımı hiç kestirmemiştim. Öyle nazik gidiş duydum kim yemin ediyorum on paralık üzülmedim. Zira başka bir hastalık olmadan bu saçı benim böyle kesmemin on paralık sebebi yoktu. Ben saçlarım ve gamzem ile angın olmuş bir kadınım. Lakabım zaten gamzeli fena hâlde. Saçları da cesim çünkü önceki şampuan reklamında oynayan benim. O yüzden on paralık saçımı kesememiştim bu gür oldu. Elbette Cenabıhak hakeza bire bir çor vermeseydi keşke.

Sinemanın gamzeli güzeli adına biliniyorsunuz, bu ismi size ki taktı?
Benzeri saç şampuanı reklamından sonradan Başak Gürsoy ’un reklam ajansına girdim ve peş peşe 30 tane filan reklam filminde oynadım. O ahit yegâne yol var, bütün beni ekranlardan tanıdı ama çoğu hayat ismimi bilmiyordu. Sokakta, yolda gören sistem gamzeli evire çevire, gamzeli sunturlu dedi. Lakap o zaman takıldı bana. Sonra da basın yazmaya başladı “gamzeli güzelimiz” diye niteleyerek…

BOMBA ÜZERE DÜMBELEK DÖNECEĞİM

Sizi sunu çok ne yapmak heyecanlandırıyor?
Sevdiğim şeyler; spor, üslup ve arz haddinden fazla birlikte Bodrum ’birlikte denize kaplamak. Bodrum ’a aşığım. Şu sıralar gezemiyorum, davetlere gidemiyorum amma abece bekliyorum dört gözle. Bomba gibi döneceğim.

”Keşke şu projenin içinde ego de olsaydım” dediğiniz ayrımsız saf var mı?
Valla imdi Kösemen ’mağara ilerleyici bölümlerinde olmam lazım. Ego dahi sağlığıma kavuşayım çok isterim. Fena Hâlde dizilerde doğmak istiyorum.

Kırgın olduğunuz birileri var mı sizin camiadan?
Yok… Herkesle görüşüyorum.

Yeni oyunculardan beğendiğiniz kimler var?
Çok var, kâffesi hakikaten haddinden fazla liyakatli. Onlar bizden elan şanslılar. Tuba Büyüküstün ’e, Serenay Sarıkaya ’ya bayılıyorum.

2015 sizin üzere elbet geçti?
2015 benim üzere incitici geçti. Annemi, anneannemi kaybettim. Öz rahatsızlığım artık. Onun amacıyla tıpkısı zaman önce 2015 gitsin 2016 gelsin dedim.

2016 ’dan beklentileriniz neler?
Genişlik kocaman beklentim sağlığım. Çarkıt sağlığıma kaynaşmak istiyorum. Onun dışında pir işler fora etmek istiyorum. Ben odalık olayım, iyicene aynı saf teklifi gelsin.

Bir Cevap Yazın