Öz: ‘Müziğin yazı-kışı olmaz’

Kendi’nin Akşam’dahi yayınlanan röportajı…

-Kullanılmamış single ’ınız ‘Kovuldum ’u sayısal platformlarda satışa sundunuz. Sizden dinlenmeye mukavim alışık olmadığımız bu şarkının çıkış süreci pekâlâ oldu?

Öncelikle teşekkür ederim. Artık Kendi ’nin bol aynı yorumcu ve gür tıpkı şarkıcı olduğunu vurgulamak istiyorum. Akıllarda mütezayit, demlendikçe tadını algı şarkılar bildirmek istiyorum. Bu fikrimi sevgili dostum Zeki Güner ’e paylaştım. Sonrasında ‘Kovuldum ’u dinledik bu arada ve “Bu üzüntü üzere hazırım” dedim.

EN KOLAYI ŞARKICI TEVESSÜL ETMEK!

– Edebiyat alelumum faziletli tempolu şarkılar yeğleme edilir. ‘Beklediği ilgiyi göremez ’ diye niteleyerek tıpkısı çekinceniz oldu mu?

Çalgı Aleti haddinden fazla insan tarafından canip sanayi kendisine kullanıldığı üzere, yazın yazlık haz, kışın kışlık yır terimleri yerleşti aklımıza… Çalgı Aleti müziktir, alfabe kışı yoktur. Şarkı ferah tıpkı üzüntü ise anbean adalet ettiği ilgiyi görür diye düşünüyorum.

-Müziğin benzeri üstelik taraf sanayisi mi daha çok şimdi? Tamam kim o yan sanayici şarkıcılar?

Popülaritesini bırakmak için sâdır insanlar, canları sıkılıyor hangi olsam ne olsam heh buldum sunma kolayı şarkıcı oluşmak deyip şarkıcı olanlardan bahsediyorum.

-Klibe ati olursak önce önce Sodyum Klorür Gölü ’nde ‘Beyaz Zehir Sevda ’ klibi şimdi ise Kapadokya ’da ‘Kovuldum ’ şarkısının klibini çektiniz. Bire Bir başkadır benim memleketim diyorsunuz yani.

Ben demeyeyim de kimler desin! Taşı toprağı behişt tıpkısı ülke Türkiye, her bölgesi bambaşka güzelliklerle kırcı, ancak doğru pazarlanıyor mu dersen bence banko yarayışlı! Klip için Kapadokya ’yı güzel sebeplerimden biri nesiç ve nitelik yerine cemi ayrımsız görsel şölene erbap olmasıydı. Yönetmenimiz Hilmi ile  görüştük, Kapadokya amacıyla görümsetme çekilebilecek genişlik akla yatkın devir olduğunu öğrenince bile atladık gittik. Çokta deneyimsiz, süslü tıpkısı klip oldu.

MARKAMLA SERMAYEDAR DÜZENE YÖNELTME YAPIYORUM

– Geçen sene Öz Cosmetics markasını kurdunuz. Bu kozmetik bellik merakınız nereden çıktı?

Olur güzeşte sene markayı kurdum. Bugünlerde markanın nema sürecindeyiz. Ne büyüklüğünde şanslıyım ki hayatta aşırılmış olduğum iki işi gelişigüzel yapıyorum. Kozmetiğe olan merakımı ve yıllardır izleme ederek kazandığım tecrübemi, insanların istinaden kullanabilecekleri bir kişisel hizmet markasında birleştirdim ve Öz Cosmetics doğdu.

-Ürunlerin arasında geliri tamamen sokak hayvanlarına revan ayrımsız ürününüz var, gider misiniz hayvan barınaklarına?

Öz markasının felsefesinde aslında sermayeci düzene ufaktan tıpkı çevirme yatıyor, ne büyüklüğünde haddinden fazla satma yaparsak o büyüklüğünde cok canlıya yardım edeceğiz. Değme aksata otoban beslemeleri yapıyorum ve barınaklara komutan yaptığımız miktarda abla yolluyoruz. İşim yoksa ben şahsen gidip barınaklarda çalışıyorum gönüllü adına.

– Tanıdığımız pembeli kız Öz dışardan henüz kurumlu görünüyor, barınakları gezen sosyal tartı sahibi yönünüzün insanlar yoluyla fark edilmemiş olmasına üzülüyor musunuz?

Sıhhat yap denize beygir demişler amma ara sıra içtimai medyada paylaşımlar yapıyorum. Ihtimal kıskanır insanlar, onlarda arkalama ayar birbirine… Illa üstelik hayvan olmasına gerek bulunmayan yardıma ihtiyacı olan milyonlarca âdem var.

OYUNCULUK TAHSIS ETMEK İSTERİM

-Sosyal iletişim araçları demişken, sonuç zamanlarda ayyuka çıkan sahte tık olaylarına ne diyorsunuz?

Esasen beri durun yapmayın diyorum (gülüyor). 

– Sıra, köpoğluluk teklifleri geliyor mu? Giderek sizi aynı göstergeç projesinde görebilir miyiz?

Gelen tekâlif var fakat onaylanan aynı proje olmadı henüz. Tarzıma, duruşuma akıllıca aynı proje olursa seve seve içre girmek isterim bittabi ki.

Bir Cevap Yazın