Özen!.. Dolandırıcılar metrobüslere dadandı!

Takvim’de saha düz habere bakarak İstanbullu’nun ulaşımında eksiksiz aynı ant açtı! Kendine ilgilendiren kere güzergahı ile Türkiye’de tıpkısı evvel oldu. Milyonlarca yurttaş trafik çilesinden kurtuldu. Fakat İstanbullu’nun popüler taşıtı üç kağıtçıların de kullanılmamış mekanı haline geldi.

TİNERCİLER OLAĞANÜSTÜ SAÇIYOR

Formül değiştiren kâh dolandırıcılar, mülk koparmanın yalınç yollarını bile buldu. Seçkin geçen devir metrobüste cüzdanını, telefonunu kaptıranlar çoğalırken, yetkililer bu tezgahlara cebin halkı uyardı.

Başını tinercilerin çektiği üç kağıtçıların genişlik makro numaraları ise cidal ve gaşiy oldu.

İşte özen edilmesi gereken o tezgahlar:

BAYILMA NUMARASI: İki üç yabanlık gruptan birisi metrobüs duraklarında görünüşte bayılıyor. O sırada yurttaş bayılan kişiye yardıma koşarken, grubun sair üyeleri bigünah, mümin vatandaşların ceplerini yoklayıp boşaltıyor.

KAVGA NUMARASI: Dolandırıcıların bu numarası bayılmaya bakarak daha güç. daha çok tinercilerin yaptığı bu numarada iki sevimli birbirine bıçak çekip metrobüste birbiriyle uğraş ediyor. Vatandaş ise bazen çantasını, telefonunu bırakıp bu bunaltıcı ortamdan uzaklaşıyor. İnsanlar eşyasını bırakmasa de otobüs içindeki değişik dolandırıcılar dikkati dağılan vatandaşın cüzdan ve telefonlarını zorlamasız topluyor.

Bir Cevap Yazın