Özen vücudumuz alarm veriyor!..

Takvim’de düz alan habere göre bedende kendini anlaşılan fail ilginç fakat kocaman belirtiler, hastalıkların erken teşhisinde yüce kurum oynuyor. Uzmanlar, bu sinyallarin göz ardı edilmesinin yaşamı gözdağı eden makro hastalıklara bozukluk olabileceğini bildiriyor. Hayat kurtaran, 9 kocaman işareti
sıralıyor:

BELEN ÖLÇÜSÜNE ÖZEN
Kadınlarda bel ölçüsü, 94 cm.’den daha aşkın olduğunda şeker hastalığı ve metabolik ses seda riski artıyor. Fakat ölçü 102’yi aştığında bu uzanım daha yoğun bire bir nakız alıyor. Bunlara melfuf namına, fütur, konsantrasyon bozukluğu, yoğun idrara çıkma kabil sorunlarda eşlik ediyorsa, diyabet sorunu daha çok akla geliyor.

AĞZINIZIN KÖŞELERİNDEKİ ÇATLAKLAR
Soğuklarda ortaya çıkabilen bu ebat bir zamanda demir eksikliğine mecbur adına üstelik kendini gösterebiliyor. Yeşil yapraklı sebzeler, rafine cilt ve testis gibi B vitaminleri ve çıpa bakımından ensesi kalın gıdaların alımı ise bu sıkıntıları önlemeye koruyucu oluyor. Meyve tüketimi bile
bu sıkıntıya reçete olabiliyor.

AYAKLARDAKİ KAŞINTI
Spor salonunda terliyor, ayaklarınız zaman süresince daim pabuç süresince kalıyorsa, bu durumda yalan enfeksiyonu riski artıyor. Basamak parmakları beyninde evet da ayaklarınızın altında parafin pullu veya yaşlı bakımsız ayırt ediyorsanız, pekâlâ doktora görünüp zaruri tedaviyi almalısınız. Öte yandan, ayaklarınızı bile sık sık havalandırmak da sağlığı açısından büyük rol oynuyor.

GÖZLERDE YOĞUN HALKALAR VAR İSE
Sıkıntılı ve kalitesiz bire bir gaflet uykusu sonrası ortaya çıkabilir. Bunun dışında göz çevresindeki dip halkalar, alerji dolayısıyla dahi oluşabilir. sıkça gözleri kaşıma ve büyüklenme sürtme dolayısıyla mümkün. Tetkikat ara sıra probiyotiklerin alerji hafifletmeye koruyucu olabileceğini söylemektedir.

UZUN SÜREN KABIZLIK
Tafsilatlı süren ölme durumu, az lif ve su tüketimine sadık olarak ortaya çıksa üstelik, kolesterol seviyelerinin yükselmesiyle bağlantılı olabiliyor. Bu durumu engelletmek amacıyla uzmanlar mübarek verimli bakliyat, tamam tahıllar kabilinden lif zengini gıdaların tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

KIRILGAN TIRNAKLAR
Tırnaklarınız uzamıyor, daima kırılıyorsa bunun altından bazen tıpkı yalan enfeksiyonu, sedef hastalığı, tiroid problemleri yahut artrit çıkabiliyor. Bunun birlikte fütur ve kızarıklık gibi durumlarda varsa, ağrılı eklem romatizması sinyali olabiliyor.

İNCELEN SAÇLAR
Saçlarınız incelmeye başladıysa bunun altında tiroid problemleri yatıyor gibi. Mavera yandan düşük çipo düzeyi bile bu durumu tetikler. Demir yönünden zengin besinler tüketerek bu sıkıntının üstesinden gelebilirsiniz.

DİRSEKTEKİ SARI NOKTALAR
Bu ‘ksantelasma’ yerine bilinen bire bir durumdur. Kolesterol düzeyinin yükseldiğini gösterebilir. Uzmanlar, böyle durumlarda bir dem tahlili yaptırılmasını öneriyor. aksi takdirde faziletli kolesterol kontrol altına alınmadığında, kalp aksesi evet da inhitat sorunları ortaya çıkabiliyor.

KAŞINTILI DÖKÜNTÜLER
Vücutta ortaya sâdır katlanılamaz kaşıntı ile kendini belli eden durumun altında çölyak hastalığı olabiliyor. Gövde glütene alın ayrımsız aksülamel gösterdiğinde birlikte bu buut ortaya çıkabiliyor. Uzun vadede ve ciddiyetine sınırlanmış kendisine, bu bağırsakları etkileyen süreğen bir hasara da illet türlü. Bu durumlarda glutenden kaçınarak doktorunuzdan çölyak hastalığı üzere bayağı ayrımsız içki testi isteyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın