Özgün evladiyelik şarkıların peşinde!

Özgün’ün Akşam’bile yayınlanan röportajı..

Ankara ’da popüler biriyken İstanbul ’a kariyer fayrap etmek üzere gelmişsiniz. Peki aradığınızı bulabildiniz mi?

Arayışlar devam ediyor, tığ çok pir işlemler yaptık. Terane bildirmek tam dünyada yer popüler meslek. Eksantrik sektörlerde anılmış reşit manken, sinema, saf oyuncusu, tiyatrocu birçok gönül tarz söylemeye ve albüm yapmaya çalışıyorlar. Onların ellerinde imkanlar olsa de bu işi başaramadıklarını görüyoruz. Ben aradıklarımı ve hayallerimin çoğunu, beni sevip dinleyenler sebebiyle gerçekleştirdim.

Bu süreçte ne kadar güçlükler yaşadınız?

10 senede evire çevire amal yaptık. Haddinden Fazla bayağı olmadı bittabi amma kullanılmamış ve güzel şarkılarla ara vermeden bu zorlukların üstesinden gelmeye çalıştık ve başardık.

TARKAN ÜZERE ÜNLÜ OLMAYA ÇALIŞIYORDUK

Sanatçılar kariyerlerinin başında birilerinden etkilenirler. Siz kimlerden etkilendiniz?

On Paralık kimsenin biri kalkışmak istediğine inanmıyorum. Tığ birlikte üç yaşama başlamıştık, kafelerde çalmaya. O ahit Mazhar Fuat Özkan, Kadro Gündoğarken, Doğan Canku, Ajda Pekkan, Sezen Katarakt, Tarkan,  Kenan Doğulu, Yaşar kadar ki popülerse onların şarkısını çalıyorduk ve onlar kabilinden meşhur olmaya çalışıyorduk. 1995-2005 yıllarında 10 yıl kadar Ankara ’dahi çalıştık. O devir akşam hayatı daha güzeldi. Tığ darülfünun gençliğine haftanın 5-6 haset yaklaşık 800 kişiye manzara veriyorduk.

O takım ne oldu, dağıldı mı?

Dağıldı amma çoğuyla İstanbul ’a geldik. Bütünü özlük alanında devam etti. Sunturlu işler yapıyorlar. arada sırada görüşüyoruz.

10 yıllık müzik kariyerinizde kendinizi nerede görüyorsunuz?

Bu soruya tekmil olarak makul cevabı verebilmem print ama bu zamana kadar; bestelerim, yaptığım şarkılarla bütün evvel beşe girdim. Yaptığım işler bütün kudretli oldu ve insanlar vasıtasıyla yüzü sıcak tıpkısı şarkıcıyım. Bundan sonrası içinde elimden gelenin fazlasını göstermeye gayret ediyorum.

DİJİTAL SATIŞLARDAN MAL KAZANILIYOR

Şarkılarınız listelerde bilcümle dip sıralarda. Bunun maddi adına karşılığını alıyor musunuz?

Tabii, bu işi bitmeme ettirebildiğime bakarak. Ama Türkiye ’deki telif sistemi tam değil. Dünyadakinin 10 ’birlikte biri olsaydı üreten, beste yapanlar haddinden fazla elan ongun     durumda olurdu. Şimdi artık sayısal şarkılar var. Söz Temsili benim son 3 single ’ım dijital. Artık mp3, CD ’üstelik kalmadı. İnsanlar içtimai medyadan izlem ediyorlar. adım adım  paraya dönmeye başladı. Andıran zamanda daha gani olacağını umuyorum.

Birçok şarkınızın besteleri size ait. Ayrıksı isimlere de tempo veriyor musunuz?

Bugüne büyüklüğünde bestelerimi bilcümle kendim okudum. Kül haz ödeme zamanına gelince ‘ ’Dur kendim okuyayım güzelmiş ’ ’ diyorum (gülüyor). Fakat artık adım adım parçalar birikti. O zamanlar bana yadırganan geliyordu. Fakat şimdi farkına vardım ki gâh şarkılarımı yabancılar okursa, elan bol tür. Şimdi ahcar yavaş yavaş hesabına oturdu.

ÖZEL HAYATIMLA GÜNDEME KATILMAK İSTEMİYORUM

Serencam zamanlarda şarkılar elan tez tüketiliyor. Sizce temelli şarkılar sebep çıkmıyor?

Zaman Zaman düşünüyorum birlikte bire bir şeyleri annemler ve dedemler da söylüyor. Şu anda bize kalımlı üzere gelmeyen şarkılar belki üstelik temelli olacak. Gelişigüzel dönemin kendine hususi sürekli şarkıları var. Şu anda onları dinleyeneler ihtimal onlardan etkilenecek, ati üstelik ihtimal dahi klasik olacak. Çok aşkın üstelik im çıktığı için ömrü arz aşkın 3 aylık oluyor. Sistem benzeri şeyleri yetiştirmeye çalışıyor. Önemli olan evladiyelik şarkılar, benim birlikte 3-4 tane böyle şarkım var.

Sizi magazin gündeminde kavi aşkın göremiyoruz.

Yapılan işle yaşadığınız hayatın dikkat çekiciliğiyle ait türlü. Ben olanaklı olduğunca sakin, evli, çocuklu, ailemle ve dostlarımla mesafe geçirmeye, konserlerle ve yaptığım bestelerle anılmaya mücahede ediyorum. Bunun ekranda yer bulmasının imkanı bulunmayan. Fazla gür ve düzgün aynı yaşantım var.

Bir Cevap Yazın