Özlem Talih: ‘Kırgınlıklarımı içime atıyorum’

Millet’ten Başak Çokan’ın röportajı..

– Evliliğinle, hususi hayatınla ve dostlarınla sınandığın bire bir sene geçirdin. Bu deneyimlerinden neler öğrendin?

Evlenmeden esbak hayatıma izansız döndüm. Amma bol anlamda değil. Magazin gündeminin evvel sıralarına karmaşık haberlerle kolluk oldum. Herkes sırtımdan vurmak amacıyla okazyon kollamaya başladı. Bunları yaşarken sarp ara vermek çokça zordu. Herhangi Bir periyot Allah ’a “Bu linç girişimi sonuç bulsun” diye niteleyerek yalvarıyordum. Çünkü kendini bile tabir edemeyen biri olduğum amacıyla, insanlar meydanı boş bulup hakkımda çokça zalimce yorumlar yaptı. Haddinden Fazla şükür kâffesi geride kaldı. Oğlum, ailem ve dostlarımla çok mutluyum.

– Baştan evlenmeyi düşünür müsün?

Merbut değilim. Fakat o konunun sorumlulukları var. Adlı, pir ve kudretli tıpkı kadınla doğmak erkeklere ilk ilkin frapan gelse üstelik, sonrasında öyle olmuyor. Beni taşıyabilmeli. Bunu de maddiyatla kesinlikle örtüştürmesinler. Mülk pul ikinci planda bundan sonra benim için.

– Hususi hayatında üstelik seninle çokça paylaşımımız oldu. Etrafındaki insanların uyarısını pek dinleyen biri değilsin sanırım…

Annem, “Kızım bu insandan kötülük göreceksin” derdi; “Of ana bütün mi dokunaklı” derdim. Ve burnumun diklemesine giderdim. Ama annemin dediği temas zamanda makul çıkardı. Sinirlenirdim amma 17 yaşındaki saflıkla bu camiaya annemsiz girseydim, halim hangi olurdu bilemiyorum. 

– Bu camiada hiç dostun var mı?

Eskiden vardı ama imdi yok. Yaşadığım bedbaht deneyimlerden sonraları daha titiz davranıyorum. Daha Çok benzeri elin parmaklarını geçmez. Arkamı döndüğümde beni sırtımdan yansımak için muntazır insanlar vardı etrafımda. Amma şükür demincek mutluyum. Az insan çokça sağlık.

– Öz ruhunu tazelemek üzere hangi yapıyorsun?

Tatile yalnız çıkıyorum. İki çevrim herkesten ırak, yegâne başıma bir bahir kenarında gestalt, kendimi dinleyip, pusula okuyarak mesafelik geçiriyorum. Bunu bahtsız bile olsam bahtiyar birlikte olsam yapıyorum.

– Eski eşin Sinan Mir hususi hayatına müdahale şayan mi?

Sertçe uyartı yapmaz ama “Korkunç ilgi et. Bu insandan beis görebilirisin” falan diyor. Fakat insanların üzerime geldiği tıpkısı dönemde, bana inanılmaz bindi verip hepsinin geçeceğini, benim yaşayan bire bir avrat olduğumu söyleyerek beni teselli etti ve dostluğunu gösterdi. Onu de dolduruşa getirmeye çalıştılar. Ama şükür kim başaramadılar. Birbirimizi çok ongun tanıdığımız üzere bunları aştık. Ancak biliyorum ki zaman bana yapılanları o insanlar yaşamadan bu dünyadan göç etmeyecekler. Ego Cenabıhak ’a çokça inanıyorum. Hiçbir tün yakarış etmeden yatmıyorum. Allah daima yanımda.

Sinan Mir bittabi ayrımsız baba?

Çokça ilgili ayrımsız ata. Bizim onunla ayrımlı mutsuzluklarımız oldu. Bunu, onun babalığıyla karıştıramam. Sporu, tiyatrosu, sineması, çocuğunu elinden geldiğince mutlu etmeye müteharrik bir cet.

– Varlıklı sülale çocuklarıyla dünyaevi eden ünlülerin, evli oldukları dönemde kenarda köşede kendilerine hasis benzeri mülk yaptıkları konuşulur. Sende hakeza bire bir madde oldu mu?

Boşanma sürecine girdiğim önce günden beri söylüyorum. Bu evliliğin maddiyat konusunda müesses olduğunu düşündüler. Böyle benzeri madde olanaklı mi? Öyle olsaydı, geçmiş maddi teessürat yaşandığında, henüz mallara umum konmamış olduğunda, bu evliliği bitirip o malların üstelik gitmesini engellerdim. Ben çokça savaş ettim amma olmadı.

DAHA GEÇMIŞ FARK ETMEDİĞİM HIRSLARIMI GÖRDÜM

– Sen üstelik yaz aylarını çalışarak geçiren ünlülerden misin?

Bu yaz, planlarımın arasında harıldamak yoktu. Ancak konkur programı bana o büyüklüğünde esenlik verdi ki, bitmeme ika kararı aldım. Haftanın iki haset çekimler olacak. Bu yüzden İstanbul-Çeşme-Bodrum arası gidip geleceğim.

– Eskisi kadar ekranda iyice gagalamak kadar dertlerin kalmadı sanırım…

Beni yıllardır çok yakından tanıyan biri yerine, hangi kadar gır gır ayrımsız kız olduğumu biliyorsun. Ancak benimle o kadar haddinden fazla uğraşıp canımı yakmaya çalıştılar kim, insanlar beni bütün ümitsiz ve mutsuz gördü. Meğerse düzenli bire bir kadınım. Bunu üstelik eskimemiş göstergeç programında gösterdim. Daha Çok on paralık anca kaygılarım bulunmayan. Normal hayatımda olmayan, ancak konkur programında ortaya çıkan hırslarım olduğunu birlikte ayirt ettim.

ANNELİK BENİ DEĞİŞTİRDİ

– Analık sana hangi kazandırdı?

Ara Sıra, “Oğlum olmasaydı elbet bir hayatım olurdu?” diyerek düşünüyorum. Ana olduktan sonradan daha anlayışlı, henüz pozitif biri oldum, önceliklerim değişti. Onun hayatında herhangi bir molekül güzelce olsun, arz iyisine cemaat olsun istiyorum. Vaktiyle daha bencildim; demin paylaşımcı oldum. Oğlum, hayatımın odak noktası.

– Oğlun şan sahibi aynı anneden rahatsız mı?

Bu konuda da şanslıyım. Zira Çipo, annesinin ünlü biri olduğunu ve yaptığı işi ferah biliyor. Söz Gelişi eski dolaşma bire bir hanım Instagram ’dan bana ulaşarak, “Oğlunuzu gördüm. Babasından şımarık tıpkı şekilde oyuncak istedi ve ısrarcı davrandı” dedi. Ben de ona, “Bak insanlar seni tanıyor. Ego asla böyle bire bir bala olmadığını biliyorum. Amma insanlar hakeza anlamıyor” dedim. Düşündü ve “Haklısın ana” dedi.

– Demir artık siktirici. Bu yaşta bu kısıtlamalar boşaltmak akla yatkın mu?

Haklısın ama benden çevre tanınıyor. Dışarda hareketlerine ilgi etmesi gerektiğini şimdiden dayatılmış etmeye çalışıyorum. Gerçekte olumsuz tepebilirdi. Amma o utandı ve defo diledi.

– Boşanma sürecini çokça sunturlu dümen edip akse masasını bol yönettiniz. Sinan Bey ’le sorunlarınız bitti mi?

Olur. Sinan ’la o konuda üstümüze düşeni adına getirdik. Arkadaşlarım şaşırıyor zira tığ normal boşanan çiftler kabil değiliz. Aramızda ağız dalaşı namevcut ve sık sık ayrımsız araya geliyoruz. Hafta sonu oğlum ve Sinan ’la aşındırmak yiyip sinemaya gidiyoruz. Bu yüzden oğlum boşanma travmasını pek yaşamadı. Babası birlikte onunla haddinden fazla ilgilendiren.

KIRGINLIKLARIMI İÇİME ATIYORUM

– Metrukiyet sürecinde Sinan Eş ’le dengeleri sanırım sen kurdun?

Kızıp kırılacağım o büyüklüğünde çokça madde var ki. Gerçekte Sinan ’la tek görüşmemem gerekir. Amma ortada bala var. Alttan alıp içime atıyorum. Babasıyla edisyon günler geçirdiğim, haksızlığa uğradığım ant de Demir’e bütün babasıyla ilgilendiren bereketli konuştum. Tıpkısı şekilde Sinan dahi benim için… Evliyken birlikte bir posta de ses yükselmedi. Savaş olmadı.

– Çıpa, “Savaş olmadı, illet ayrıldınız?” diye sormadı mı?

Çocuğun kafası karıştı. Ona, daha çok babasına aşkımın kalmadığını ve onu yalnız yâren kendisine gördüğümü söyledim. “Senin nasıl ki gür aralık geçirdiğin arkadaşların var, baban bile bundan sonra benim için öyle birisi” diye niteleyerek durumu anlattım. Böylecene o dahi anladı. Bundan Sonra on paralık sorunumuz bulunmayan.

– Sinan Koca’e kızgınlığın geçti mi?

Geçmedi. Bittabi hala süren gazap ve kırgınlıklarım var. Ancak içime atıyorum. Çünkü ego bunları dile getiremiyorum. Oğlum  üzere fedakarlık yapıyorum. Hoppadak Sinan ’a karşı değil, kimseyle kavgalı kalamıyorum. Fakat ortak noktamız olan oğlumuzun psikolojisi olunca yük kurmayı başardık.

Bir Cevap Yazın