Özsel Tortop gürültülü getiren kitabını anlattı

“Günaydın diyene üstelik ‘Biliyor musun kocam bana dokunmuyor’ gitmek istiyordum…”
“Yatakta kocamın istediği hayat kadını olmaya hazırım ama o eski kafalı…”
“Yıllarca karımı kımıldatma edemediğimi düşündüm…”
“Karım tevellüt yaptıktan bilahare annem üzere oldu…”

Işte bu cümleler Özsel Tortop’un ‘Yatam Odası’ ünlü kitabındaki kahramanlara ilgilendiren. Tensel hayatı bitme noktasına gelmiş çiftlerin meydan aldığı aynı tezkere hazırlamaya değişmeyen veren Tortop, “Oldum Olası insan hikâyelerine meraklıyım tıpkı zamanda bol tıpkısı dinleyiciyim. O yüzden görüştüğüm eşhas tekmil sırlarını rahatlıkla benimle paylaştı” diyor.

AHA O TEZKERE!.. (HABER LİNKİ)

Televizyonda program editörü yerine çalışırken manevi doygunluk alamadığını ve çekilme ettiğini belirten Özsel Tortop, etkisiz sabık günlerinde arkadaşlarıyla elan kesif görüşmeye başlamış. O dönüş hangi arkadaşıyla görüşse kâffesi bedbaht evliliğinden ve seksüel hayatlarının kalmadığından hezel ediyormuş. Ayrımsız arkadaşı aylardır kocasının kendine dokunmadığını anlatırken tıpkısı gayr “Karımı seviyorum ama cinsî hayatımız kötü, bırakmak istiyorum” diye niteleyerek balkı yanıyormuş.
Benzeri günlerde gittiği tıpkı oyun oyununda dışarıda ya da eş grubunun içre esasen mutluymuş kabilinden hasıl amma evin içine girince birbirinden tiksinme fail ayrımsız çiftin hikâyesini izleyince çabucak Tortop’un aklına cinsî hayatı finiş noktasına mevrut çiftlerle meşveret fikri düşmüş. Ve o andan itibaren tanıdıkları marifetiyle 12 ana çifte ulaşmayı nail. Dharma Yayınları etiketiyle basılan kitapta esame dışında anlatılan rastgele görüngü gerçeklik. Kayırıcı değiştiren swinger çiftin da mugayir ilişkilerinin yer aldığı mektup üzerine Sibel Kırıcı Yengin, Özsel Tortop’la konuştu.

MUTLUYMUŞ KABIL YAPIYORLAR

“Çevremde bu konudan muzdarip o kadar çokça kişi vardı ki. Elhak bildirme ilkin arkadaşlarımın anlattıkları hikâyeler vardı amma onları yazamazdım. Esasen çoğu koşa mutluymuş gibi davranıyor. Annem de beni arayıp ‘Bankadaki vazifeli arkadaşın birlikte böyle benzeri sorunu varmış, onu arayabilirsin’ demişti. Ayrıntılı tetkikat sonucunda 30’u çok insanla görüştüm ancak bire bir kısmını eledim. Kahramanların hikâyelerini anlatırken onların lacerem tıpkı aileden ve eğitimden geldiklerine da düz verdim. Kuşkusuz bir cinsî eğitim aldıkları bile önemliydi benim amacıyla. Kahramanların zarfında ağababa şiddeti, akraba tacizi gören, metresi olan babalara eş kadınlar vardı. Ayrıca bire bir kahramanım annesinin babasının sunu yakın arkadaşıyla aldatmasına şahit olduğunu söyledi. Haddizatında yaşadıkları bu deprem mahmul deneyimler onların cinselliğine bakışını de gösteriyordu.”

“Kayırıcı değiştiren çiftler, biri Taksim biri üstelik Harbiye’de mevcut bazen mekânlarda birbirlerini görüp anlaşıyorlar. Bildirişim kurdukları çiftlerle o mekânlarda buluşuyorlar. Hatta kiraladıkları balaban villalarda âdem değiştirenler ve kol cinslik yapanlar bile var. Görüştüğüm swinger koşa, darülfünun mezunuydu. ilk kez eşini başka tıpkı erkekle sevişirken görünce sapık kabil kıskanmış. Yaşadıklarının özgür evlilik olduğunu belirten kahramanım, karısının bu arada olacağı erkeği alay malay seçtiklerini hatta karısına ‘Serencam zamanlarda kimseyle sevişmiyorsun, kendine çeki düzen ver’ dediğini dahi anlatıyor. Karısının tıpkısı ayrıksı erkekle sevişirken kendini sekse vermesini ve yadigâr yaşamasını birlikte söylüyormuş. Fakat kendisi bire bir başka kadınla sevişirken eşi sair odada elektronik beyin başında çalışıyormuş.”

ANLATTIKÇA RAHATLIYORLAR

“Seçme hikâye çok ilginçti. İnsanların bu kadar rahatlıkla bağırsak dünyalarını açması beni etkiledi. Kitaba laf olan kişileri bulmama ara bulucu olan arkadaşlarım da ‘Senin yazdığını bilmesem vasıta var sanırdım’ diyor. Oysaki hepsi töz filhakika kadınların çoğu kendileri temas etmek istedi. Düşünsenize tek tanımadığınız birine cinsel hayatınızı anlatıyorsunuz. Eş kahramanlardan biri ‘Sizinle temas etmek çok iyi geldi bana’ demişti. Zira ego önyargısız aynı şekilde dinlemiştim. İnsanların anlattıkça rahatladığını görüyordum. Biri ‘Hayatımın sırrını vereyim mi?’ deyip gayrimeşru yaşadığı aynı ilişkiden çocuğu olduğunu anlatıyordu.” 

VAJINA GÖRÜNCE BAYILMIŞ

“Kahramanlardan biri 6 yaşındayken erkek arkadaşıyla oynadığı için babasından patak yediğini anlatıyordu. Aynı farklı yiğit da ‘Çocukluğundan beri kapat bacağını diye büyütülen kız çocuğundan evlenince kocasını yatakta çıldırtması, yetişkin bir hissedar olması bekleniyor amma o bacaklar kapandıysa çarpık çurpuk yalın kat açılmıyor’ diyordu. Kahramanlardan Göksun, ortaokulda tensel terbiye dersinde döl yolu gösterildiğinde küt diyerek bayıldığını anlatmıştı. Zira aynı erkeğin tensel organının vajinaya girebileceğini fon da edemiyormuş. Regl olduğunda annesinin ona lacerem kerhen yaklaştığını ve babasının gelişmemiş eteklik giymesine cevaz vermediğini de anlatan Göksun, 1 yıllık evli ve hâlâ eşiyle birlikte olamıyor. Ama terapiste gittiğinden beri vajinasına üç parmağını sokmayı becerebildiğini ve eşiyle eşeysel birleşmeyi gerçekleştirdiği gün kendini eş üzere hissedeceğini anlatıyor.”

APAYRI ERKEKLE TAYF EDİYOR

“Tıpkısı hikâyede birbirine halk ozanı aynı familya kayırıcı var ve haddinden fazla mutlular. Başkaca eşi aksiyon seyahatine giderken eş gözyaşı döktüğünü söylüyordu. Amma karısıyla sevişirken dahi eşinden bire bir başkasıyla seviştiğini fon etmesini ve anlatmasını istiyormuş. Avrat de ‘Şöyle yapıyor, hakeza öptü’ diye anlatıyormuş. Elan sonradan bu insan işi ileriye götürüp kendisinin üstelik tanıdığı biriyle seviştiğini manzara etmesini istemiş.

Aynı eksantrik hikâyenin koca kahramanı ise eşi anne olduktan sonradan alay malay olmadığını söylüyordu. Zira ayvaz, karısı anne olunca onu kutsal döl yolu kendisine görüyor, seksin yapışkan tıpkısı şey olduğunu ve kötü kadınlarla yapılacağını düşünüyor. O yüzden karısını reddediyor. ‘Eşimden oral eşey yapmasını elbet isteyebilirim kim çocuğumu öpüyor, emziriyor’ diyordu.”

SİBEL BIBERLI YENGİN / AKŞAM GENEL AĞ SİTESİ

 

Bir Cevap Yazın