ÖZYILMAZEL’E ANIF YANIT!..

Ayşe Özyılmazel Bonjur Gazetesindeki köşesinde bugün “Kızım Medyatik Olsun!” antetli bir abece yazmıştı.. Nevin Serengil, Özyılmazel ’in bu yazısına ilgili anif benzeri karşılık verdi…

Sevgili Ayşe,
 
Sen yıllarca hatırladığım kadarıyla babanın arkasında vokalistliğini yapıyordun.. Babanın adına karşın maalesef biyerlere gelemedin..

Şimdi lacerem olduğunu mukavim anlayamadığım şekilde bire bir gazetede bu büyüklüğünde matbuat efdal okulu mezunu tam beklerken titri ve vizyonu olan koca varken kendinden iri sevgilin sebebiyle torpille gazeteci sıfatına cebren girmeye çalışıyorsun….

Ama olmuyor. Beyoğlu sokaklarında geceleyin başı dumanlı gezerek Okan Bayülgen ’le öpüşürken yakalanarak Sibel Duygusal ’ın kocasıyla tıpkı tür röportajın çıkmadığı gece turları yaparak gazeteci olunmaz yavrum….
     
Yıllardır hepinizin sıkıntısı Seren esasen…

Çok dolgunca isanıyla görgüsüyle terbiyesiyle hepinizden çok henüz bol şartlarda erişmiş olmasından hep kıskandınız o senin yaptığın kabilinden babasının adını biyerlere akmak üzere tek kullanmadı amma sen kullandığın halde bişey olamadın..

’Annesinin baskısı olmasaydı Seren bu durumda mı olurdu? ’ derken ona olan kıskançlığını ve gıptanı maatteessüf saklıyamıyorsun!..

Seren Beyoğlu sokaklarında senin kabilinden seçme şeb benzeri yerlerde dolaşmadı o dünyaevi yapıp karı bina etmek istedi düzgün aynı yaşamı yeğleme etti..

Kimsenin kocasıyla dalkavuk köşelerde yemekler yemedi aracısız ele dolaşmadı…

Kimsenin parasını yemedi hiçkimseye yezitlik etmedi… Düzgün tıpkısı şekilde mutluluk peşinde koştu…

İstese Türkiye ’bile da bir tane koşardı… Amma istemiyorum asıl ev yapmak istiyorum dedi…

Başına gelenler onun ayrımsız halde olduğunu göstermez çocuğunu kaybedeli henüz 6 kamer oldu ve kimbilir bu yazına ne kadar üzülüyordur…

Elbette Türkiye ’dahi on paralık tıpkı sanatçının annesi yargıcılar kurulu üyeliği yapmadı Seren ’i zaten hiçbiriniz çekemedi…

Kul hakem heyeti olunca bu kıskançlık halleriniz sizi aştı senin annende adını bilmediğim tıpkısı kanalda tıpkı program yaptı ayrılanlar için seren kalkıp sana ya ayşe senin baban anneni terketti merhemi olsa başına sürerdi demelimiydi?…

Madem gazetecilik boşaltmak istiyorsun herzaman şahsiyetini koru ruhsuz olmaya çalış ve hasetlik duygularından arındır.

Bizim fazla olmamaz sonradan görmüş olmamaız bizim kabahatimiz değil…

Kızıma birlikte gür kim takı yapmışım…

Peşinden gidi dedirtmedim… Darısı parçalanmamış annelerin başına…
 
Nevin SERENGİL

Ayşe Özyılmazel ’in “Kızım medyatik olsun!” başlıklı yazısını aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz…

http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Edipler/ozyilmazel/2009/10/07/kizim_medyatik_olsun

Bir Cevap Yazın