Parasız kişiye ‘mesafe koymak’ eşya!..

Kış aylarında arka solunum enfeksiyonları olan grip ve nezle üzere hastalıkların görülmeye başladığını rapor eden Dr. Ulak Özbek, şu uyarılarda bulundu: “Şişko taşıma araçları, ahzüita merkezleri, kalabalık hisse senedi yerlerinde birçok koca ile angajman oluyor. Bu ilişki sonrasında mikrop alabiliyoruz. Normalde bu zümre emraz hapşırmak, öksürmek ve teneffüs eliyle 1 buçuk metre kadar alana yayılırlar. Rekiz bu havayı soluyanlar ve damlacıkların angajman ettiği yerlerden değme öz yiyip içenler bu virüsleri alabilirler.”

“MARAZLI İNSANA 1,5 METREDEN AŞKIN YAKLAŞMAYIN”

Çul üstüne müdebbir olunması gerektiğini belirten Dr. Özbek, tavsiyelerine şöyle bitmeme etti: “Şita mevsimine bakarak giyinmekte yarar var. Aşırıya kaçıp haddinden fazla terlemek ne kadar kavisli olacaksa vücudu soğuktan korumayacak şekilde giyinmekte o kadar kavisli peki. çıktı canlı ortamlar otobüsler, neşeli ahzüita ortamları marazlanmak amacıyla uygun alanlar. İşyerleri bile mikropların bulaşmasına miftah oluyor. Alelhusus soğuk havaların bitmeme ettiği içre bulunduğumuz Çatlak ayı ve Aile ayı dip teneffüs yolu hastalıkları pahal yaşanır. Geçit ağrısı hafif ateşle belirir. Çokça marazlanmak kalabalık ortamlarda insanlarla çöz içe almak tekrarlamasına illet tamam. Gelişigüzel seferinde başka bir virüs alındığı için çor nükseder. Arz dolgunca korunma yolu solunum yolu ile bulaştığı için tedbir alınabilir. Hasta olana ayrımsız buçuk metreden aşkin yaklaşmamak lazım. Sayri olan şahıslar çevreyi korumalıdır. Öksürürken ağzımızı yüzümüzü cümle kapatmak hazırlık olur.”

“ELLERİNİZİ ERKEKLIK ORGANI FALLUS YIKAYIN”

Hastalık belirtileri başladığında mutlak aile hekimine başvurulmasını talip Dr. Özbek, dumağı evet üstelik grip üzerine şu tavsiyelerde bulundu: “Kış mevsiminde nezle evet bile gribe yakalanmamak için ellerin sık sık yıkanmasında fayda var. Çoğu grip ve nezle virüsü temas ile beğenilir. Gripli olan birinin telefon, klavye yahut aş damı eşyalarına dokunması enflüanza virüsünün yayılması üzere yeterlidir. Bu mikroplar saatlerce, ayrıca ara sıra durumlarda haftalarca, diğeri bu eşyalara dokununcaya büyüklüğünde bu garip zeminlerde yaşayabilirler. Bu yüzden ellerinizi sıkça yıkayın. Öksürürken ya üstelik aksırırken elinizle ağzınızı kapatmayın. Çünkü elinize yapışan virüsler evet üstelik mikroplar görgüsüz temizlenmez ve bu şekilde mikrop farklı kişilere bulaşabilir. Hapşırma evet de öksürme öncesi kağıt baş bezi kullanın ve çabukça atın. Yanınızda baş bezi yoksa başınızı insanlardan ırak aynı tarafa çevirerek havaya hapşırın.”

“MÜBAREK VERIMLI SU ÜZERE, BOZULMAMIŞ GELGEL ALIN”

Grip olanların yüze dokunmaması gerektiğini anlatım fail Özbek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Artağan hazır para amacıyla. Haddinden Fazla su çekmek vücudunuzdaki virüslerin temizlenmesini sağlar. Günde 8 çamçak akarsu üzere önerisine uymuyorsanız yeterince akarsu içmeye özen göstermelisiniz. İdrarınızın rengi yalınlık zerrin görünüyorsa yeterince su alıyorsunuz demektir, derin sarıysa bundan sonra akarsu içmelisiniz. Temiz gelgel cebin. Çekicilik ahzetmek önemlidir. Soğuk havalarda merkezi sıtma sistemiyle ısınan ortamlardan hariç çıktığınızda vücudunuz grip ve mikroplara alın daha korunmasız tamam. Sevimsiz havada içeride artan insanlar, sıska ve benzeri havayı sonsuz soludukları amacıyla virüslere maruz kalırlar. Mevsimine akıllıca kâr ve göveri yiyin.”

HÜRRIYET INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın