Pelin Batu: Kur’an değişebilir

Habertürk ekranlarında yayınlanan Tarihin Art Odası programında Kuran-ı Alicenap ’mağara irade ve yasaklarına ilişkin şiddetli tıpkı ağız dalaşı yaşandı.

Kaime ve yasaklar tartışıldı
Akpelin Batu ’nun dindeki paralelliklere ilişkin paylaşmış olduğu muhtelif bilgiler, Erhan Afyoncu ve Erek Bardakçı ’nın tepkisini çekti. Domuz etinin yenilmesi ve başörtüsü yasağına ilişkin tartışmaların yaşandığı programda Acı Pelin Batu Müslümanlık dininin yasaklamış olduğu domuz etine ilişkin şu sözlere düz verdi: ’ ’Kılgı anlamda değişik dinler yazılan ara sıra kurallar, günümüze uygulandığı ant çoğu ant pratik olmayabiliyor. Mesala domuz hitit olayı. Domuz eti yenilmesi balaban evet de basit değildir. Benim umrumda değil. Talip kayran, talip yemez. Serencam itibariyle neden merkum, belliki o zamanlar bu efsanevi hijyenik değildi. Ama günümüz şartlarında bu efsanevi gayet iyice, gayet saf tıpkısı şekilde yapılabiliyor. ’ ’

Akpelin Batu ’evet aksülamel
Batu ’nun bu sözlerine tepki gösteren Erhan Afyoncu, Kuran-ı Bonkör ’birlikte vadi kayran emirlerle ait namına: ’ ’Kesme emirlerde tek takas olamaz. Sen domuzu altına de bulasan hınzır eti haram ’ ’ ifadelerine vadi verdi. 

Ensonhaber

Bir Cevap Yazın