Pelin Otu Koşa: ‘Televizyonculuk kanıma geçti’

İHA’birlikte düzlük düzlük habere bakarak Çift, “1997 ’üstelik arkadaşımla televizyonda bire bir kanalın, ‘hava şartları arz etmek amacıyla tendürüst kızlar arıyoruz’ reklamını gördük. Arkadaşımın babası ‘Sen bu işi yapabilirsin’ dedi. Ego da darülfünun bile okurken mal bile kazanmanın bol olabileceğini düşündüm ve özgeçmişimle kanala gittim. Fakat düzenlilik görevlisi başvuruların dolduğunu söyledi. Bilahare halime acımış olacak ki özgeçmişimi gizlice herif kaynaklarının masasına bırakmış. Daha bilahare görüşmeye çağrıldım ve birkaç elemeden bilahare işe kabul edildim. Birkaç senelik hava durumu sunuculuğundan habere alıntı oldum. Orada televizyonculuk kanıma geçti” dedi.

Koşa, günümüzde insanların görüntülük uğrunda tez yükseldiğini belirterek, “Liyakate eskisi büyüklüğünde değer verildiğini düşünmüyorum. Artık insanlar görüntülük önünde elan tez yükseliyor. Bir Vakitler basamak evre ilerlenirdi. Ayrıca muhabirlik daha önemliydi, bugünlerde bundan sonra ajans haberciliği yapılıyor” diye konuştu.

Televizyoncu kalkmak talip öğrencilerin üniversitenin evvel yılında staja başlamaları tavsiyesinde bulunan Koşa, Kahve getirmeniz, getir götür işleri yapmanız gerekiyorsa da yapın. Yeter ki bire bir şeyler öğrenin, insanlarla tanışın. Çalışanı yıpratana kadar soru dava” dedi.

Yürekten ayrımsız havada gerçekleşen söyleşinin peşi sıra Pelin Otu Çift öğrenciler ve darülfünun akademisyenleriyle hatırat fotoğrafı çektirdi.

Bir Cevap Yazın