Pereira ayırt yarattı!..

Skorer’den Senad Ok’un haberine bakarak Fenerbahçe ’deki yeryüzü parlak dönemini geçiren milli oyuncu, “Hocamın bana olan güveni performansıma yansıdı. Bana bakışı, istedikleri değişik. Savunmalı anlamda dengeyi iyi tutmamızı istiyor. Heyetiyle bizdeyken, bilfarz külliyen benim kanadımdaysa bütün özgürlüğü veriyor. İstediğini yapabilirsin diyor” ifadelerini kullandı.

Bu mevsim Fenerbahçe ’nin sunma etkili isimlerinden biri olan Hasan Şanlı Kaldırım, Molde maçı sonrası Ulusallık ’e konuştu.

Savunmada yaptığı katkının yanısıra akıbet haftalarda gol ve asistleri ile birlikte dolay plana sâdır tecrübeli isim, bu performansındaki asıl etkenin Ustalık Direktör Vitor Pereira olduğunu söyledi.

Portekizli hocanın namına güvenmesi ve kader tanıması yardımıyla hem maç kondisyonu hem da özgüveninin arttığının altını çizen Hasan Ulvi sorularımıza şu yanıtları verdi:

– Bu zaman çokça değişik bir performansın var. Çıkışını neye bağlıyorsun?
Hocaların bana olan güveni performansıma yansıdı. Özgüvenim yüksek bu dahi benim performansımı müspet etkiliyor. Güzeşte senelerde bu kadar fazla art arda tarz şansı bulamadım. Bire Bir karşılaşma oynuyordum. Ondan sonradan ilkokul, şeş ihtimal on maç bekliyordum. Bu yıl dört, beş, altı karşılaşma sıkışık kalıp şansı buldum. Elbette hem maç kondisyonum, hem birlikte özgüvenim arttı.

– Öğretmen farkı bahis konusu mu?
Tabii… Hocanın bana bakışı, benden istedikleri değişik. Defansif anlamda dengeyi bereketli tutmamızı istiyor. Ama bütünüyle bizdeyken, mesela bütünüyle benim kanadımdaysa hep özgürlüğü bana veriyor. İstediğini yapabilirsin diyor.

– Tamam ileriye çıkmayın demiyor mu?
Kesinlikle yarayışlı. Hiçbir ahit böyle ayrımsız madde demedi. Doğrusu duran topları bana kullandırıyor. Ortaların bereketli diyor. Seçme zaman ılımlı bekliyor. Dediğim kabil özgüvenim erdemli çünkü sarıklı bana yürek veriyor.

– Fenerbahçe, gruptan çıkarsa Avrupa Ligi ’nde final oynar mı?
Final amacıyla şu zaman er. Maçtan pik bakmamız lazım. Önceki tıpkısı gruptan çıkalım. Biraz üstelik ad çekme şansıyla gittiği yere kadar gitmek istiyoruz. Ihtimal bu bitiş olur.

EN DOLGUNCA SEZONU

2012-13 sezonunda Fenerbahçe ’ye aktarma olan Hasan Yüksek Kaldırım, akıbet iki sezonda 26 maçta görev aldı. Bu iki sezonda biricik gol ve asistle oynayan tecrübeli topçu bu zaman şimdiden 13 resmi maçta merkez giyip, bir gol, iki asiste imza attı. Zerrin lacivertli takımdaki en gani sezonunu geçiren Hasan Mürtefi ’nin en şişman özelliği ise profesyonelliği. Aylarca format giymediği dönemler olsa de çalışmaktan vazgeçmeyen milli futbolcu, bu sebepten çevre hiçbir zaman sav da çıkarmadı.

B planı Kadlec

Molde maçında kasığında ağrı hisseden Hasan Şanlı Yaya Kaldırımı ’ın, Trabzonspor maçında oynaması için keyif heyeti çalışmasını sürdürüyor. Akıbet durumunu netleştirmek namına futbolcuya tıpkı seri test uygulanacak. Arkası Sıra akıbet karar verilecek. Hasan Mürtefi Kaldırım, Trabzonspor maçına yetişemezse adına Kadlec şekil giyecek.

Bir Cevap Yazın