Pereira galibiyeti yorumladı

CİHAN’üstelik saha kayran habere göre Süper Lig’üstelik Trabzonspor’u 2 – 0 yenerek liderlik koltuğuna oturan Fenerbahçe’üstelik ustalık yönetmen Vitor Pereira, rakibe gidiş vermediklerini ve bu anlamda kaliteli ayrımsız oyun ortaya koyduklarını söyledi.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Maharet Direktörü Vitor Pereira, “Kavi aynı karşılaşma olacağını biliyorduk maçtan geçmiş. Biz bu düşünceyle sahaya çıktık. Ama takımın biraz maçtır geliştirdiği taktiksel anlamda bire bir bilinç var. Bu akşam haddinden fazla gür bastırık yaptık. Rakibi oynatmadık aksi ataklarına izin vermedik rakibin. Bu oyunu ağız ağıza bizim taharri ettiğimizi düşünüyorum. Oyunu rakip alanda oynadık. Rakibe kemiksiz tıpkı hesap vermedik. Bu anlamda değerlendirdiğinizde kaliteli aynı oyun oynadığımızı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Yaptıkları işin karşılığını almaya başladıklarını dile getiren Vitor Pereira, “Şu anda takım özlük kimliğiyle oynamaya başladı. Nasıl savunma yapacağını kuşkusuz hamle yapacağını ve bunları hangi antlaşma yapacağını gayet dolgunca bilen bire bir görüntü ortaya koyuyor. Benim dercetmek istediğim Fenerbahçe birlikte bu elhak.” ifadelerini kullandı.

“SEZON BÖYLECE KİMİN HANGI POZİSYONDA OLDUĞUNU GÖRECEĞİZ HEP GELIŞIGÜZEL”

Beşiktaş’ın ligin arz gani ayak topu oynayan takımı olarak değerlendirildiğinin Fenerbahçe’nin ise sonuç iki haftada gür futbol oynadığı yönünde yorumların sorulması konusunda Vitor Pereira, “Beni bu yorumlar çokça de çok ilgilendirmiyor. Ben Fenerbahçe’nin son iki haftadır ongun oynamaya başladığı görüşüne katılmıyorum. Fenerbahçe 6 – 7 maçtır kaliteli oyun ortaya koyuyor.” diye niteleyerek konuştu.

Portekizli teknik adam, defansif anlamda gidişat vermediklerini birlikte belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu takım halinde tıpkısı gelişimin ayrımsız göstergesidir. Benim takımların elhak hep böyledir. Çalışmaya başlarız mevsim başında bir inancı aynı işi ortaya koyarız. Farklı bire bir metot sunmaya çalışırız oyunculara. Benim alıştırma metoduma alışmaya çalışır oyuncular. Ama benim inancım temas ant ayrımsız yöndedir. Ego bu oyuna inanırım oyunculara dahi inandırmaya çalışırım. Amma bu işin genişlik pres kısmı herkesi sadece takımı düşünecek, topluluk üzere koşacak, topluluk üzere mücadele edecek ayla getirebilmektir, O birlikteliği sağlayabilmektir en yumruk kısmı. Şu anda görmüş olduğunuz Fenerbahçe beni hiçbir şekilde şaşırtmıyor. Benim çalıştığım takımlarda bilcümle bu oldu. Benim çalıştığım takımlar bilcümle yavaş yavaş gelişir. Mevsim sonuna kadar kendini geliştirerek için devam kıymet. Zaman böylece yine konuşalım. Filhakika bütün alay malay konuşacağız kimin ne pozisyonda olduğunu göreceğiz bütün alay malay.”

Bir Cevap Yazın