Pereira’nın üç puan sevinci

CİHAN’dahi meydan kayran habere bakarak maçın arkası sıra düzenlenen matbuat toplantısında Fenerbahçe’nin Portekizli beceri adamı Vitor Pereira, “Bugün dayanıklı tıpkısı karşılaşmayı geride bıraktık. Beğendiğim benzeri takımla karşılaştık. Çokça ihtiraslı bire bir maharet yönetmen. Hele inatçı ataklarla iri od mucit benzeri bando. Hele evvel yarıda ongun aynı görüntü sergiledik. Rakibe pozsiyon vermedik ve haddinden fazla sayıda de pozisyona girdik. İki sunum sevap penaltıyla öne geçtik. 17 maç bize tek penaltı verilmedi. 17 karşılaşma böylecene bize üstelik ceza atışı verilmeye başlandı. İkinci yarıya kalemizde gol yiyerek başladık. Hakeza goller yememeliyiz. Maç 2 -1’e geldiğinde rahatlığımız kalmadı sahada ve teessürat yaşadık. Bana bakarak kendi sahamızda oynadığımız seçkin maçı kazanmalıyız. Öz sahamızda kimseye fakül veremeyiz.” şeklinde konuştu.

Şimdiye büyüklüğünde sahalarında 4 nokta verdiklerini ve bunun çok olduğunu dile getiren Pereira, “Gene içeride tıpkı maçı elan geride bıraktık. Taraftarlarımızın desteği her zamanki kabil harikaydı. Onlar takımdan rastgele zaman külfet istiyor, gol istiyor. Biz da bunu yapmaya çalışıyoruz. ikinci yarı bu dinamizmi sahada gösteremedik. Ofansif kalitemiz eksikti amma adalet ederek kazandık. Benzeri yol elan güçlü olduğumuzu kanıtladık. Sonuç paye koskocaman tıpkı üç nokta aldık. Ligler mevsim ortasında kazanılmaz sezon böylecene kazanılır. Ve bu sezonun sonunda bile tığ şampiyon oluşmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

bu arada istifham akseptans etmemesi üzerine bire bir matbuat mensubunun itirazı konusunda Vitor Pereira, “Ben basın mensuplarına hep içtinap etmek duydum. Ancak bana çekinmek duyulmadı. Bana ocumak duyulmazsa bile bu hareket biter.” karşılığını verdi.

Bir Cevap Yazın