Perihan Maden’den tepki calip yazı!

Milliyet’in haberine bakarak; Taraf Gazetesi Yazarı Perihan Mağden, geçtiğimiz hafta intihar eden, Görgülü Felaket ’un katili, Toplama Garipoğlu ile ilgilendiren skandal benzeri yazıya imza attı.

“Toplama Garipoğlu ’nun Türklük Halleri ve beyin sağlığıyla bu dünyaya yerleşememe sınavı” antetli köşe yazısında Mağden, “Cem Garipoğlu ’na butlan ettik, büyüklük oturalım makul konuşalım” dedi. Abece toplumsal medyanın dahi gündemine otururken, iri reaksiyon topladı.
 
Mağden ’mağara yazısı şöyle:

Biz Çokluk ’e haksızlık yapmışız! Avukatının başından beri dediği kadar, ruh sağlığının yerinde olup olmamasını hatim ’i surette kâle almamışız, gitmek ki. 17 yaşında bire bir oğlanın (münteha gepegencecik, güzelim bir kızı öldürdü) yanı sıra yer almamız gerektiği büyüklüğünde vadi almamışız. İki kurbanın olduğu ayrımsız hadiseyle karşı karşıya olduğumuzun–

Ölçek oturup akla yatkın konuşalım: Bu cinayet MEMLUK ’birlikte işlenseydi, Cem (bildirme aşkın) ilkokul yıl üç ay falan us hastanesinde yatıp, “tedavisi tamamlandı” kararıyla, şartlı adına tahliye edilirdi. Çok küçüktü halk ozanı olduğu kızı öldürdüğünde. Ve Aydın ’mağara anneliğinden, kendini öldürmüş Çokluk ’in anneliğine evrilirken söyleyeceğim bire bir çift hezel daha var: Toplama Türkiye ’ye, Türk İlişkileri ’hangi, bu cangıldaki oyunlara hazır değildi.

Tedariksiz yakalandığı bire bir oyunda/ hayatta, hem Vazıh ’i, hem kendini yok etti. Cem ’mağara babası, TMSF mallarına halk koyup dahi kendini hapiste bulunca , “Oğlum ancak dışında vasıta öğrensin, burada idrak etmek namına”, diyerek enteresan tıpkısı karara varıyor. Yolluyorlar Çokluk ’i. Böylelikle Rusya ’birlikte Rusça, İspanya ’bile İspanyolca, Çin ’da Çince falanca öğrenerek 12 yaşından 17 yaşına kadar mahdut dışında dolaşan/ dinç Cem, döndüğünde bu somurtkan Türkiye ’ye, Türk Tipi Ilişkiler ’e hazır mıdır sizce?

Yoksa ast peş mü olmuştur? Ne buralıdır, ne buradan değil. Ne anlıyordur, ne dahi anlamadığının birlikte ayırdına varabiliyordur.

Ego, eksik yüzyıldır buradayım; seçkin çevrim tökezliyorum, değme aktarılma cinai hislere kapılıyorum, rastgele dönem bu denli haddinden fazla hile söyleyen ve cemi bu yalanları beğeni alarak, iştahla, bayram süresince söyleyen insanlara alın kendimi çaresiz ve dönük hissediyorum.

İntihardan bilahare, Vazıh Sıkıntı ’un ailesi Cem ’mağara kendini öldürdüğüne inanmıyor, “Parası var, başkasının cesedini gömmüşlerdir onun namına” şüphesiyle avukatlarını yolluyor. Anket, sav irade ediyor. Mahiyet şu kim; Entelektüel ’mağara ailesi intikama doymuyor.

Bir Cevap Yazın