Persie hastalık yedekte kaldı?

Skorer’de düzlük alan habere bakarak Fenerbahçe Beceri Direktörü Vitor Pereira, UEFA Avrupa Ligi A Grubu’nda Norveç’te Molde karşısında 2-0’lık sonuçla türe ettikleri tıpkısı galibiyet aldıklarını söyledi.

Karşılaşmadan sonradan düzenlenen basın toplantısında açıklamada kâin Pereira, Molde karşısında ferah tıpkı oyun ortaya koyduklarını belirtti.

Topluluk halinde gelişimlerini sürdürdüklerini vurgulayan Portekizli teknikçi, “Daha bilinçli oynuyoruz. Karşılaşma çok dengeliydi. Mızıka baskıyı daha mebzul yapıyor. Ansızın atakları tevkif açısından başarılıydık. Önde basıp topa topluluk olduk. It Canlı şartlarda, protez çimde, rüzgar ve baran altında bol aynı görüntüyle sahadan ayrıldık. Sahada mebzul yan bizdik ve 3 puanı türe ederek aldık” diye konuştu.

Vitor Pereira, Hollandalı futbolcusu Robin van Persie’yi düz koşullarından periferi sakıntı bıraktığını anlatarak, şu ifadeleri kullandı:

“Van Persie sonuç dönemde dolgunca oynuyor. Karşılaşma öncesi kendisiyle konuştum. Eğreti çimde oynayacağımızı ve Fernandao’nun karakteristik özelliğinin bu anif zemine henüz uygun olduğunu söyledim. Fiziki açıdan kendisi amacıyla bu sahanın edisyon olacağını konuştuk. Onu illet sakınma oturttuğumu anladı. Bando ruhumuz haddinden fazla hayat dolu. Oyuncularım kararlarıma kaçınmak duyuyor ve akseptans ediyor. Van Persie dahi takımı düşünüyor. daha çok Fernandao dahi Van Persie birlikte bu takımın parçası olmaya bitmeme edecek.”

Sarı-lacivertlilerin Fernandao’yla bulduğu golün asistini işleyen Alper Potuk’un performansından çok bahtiyar olduğunu belirten Pereira, “Alper Potuk sonuç rütbe nitelikli benzeri aktör. Zaman sonuna kadar ona ihtiyacımız var. Takımın kebir parçalarından birisi. Takımı amacıyla uğraş ediyor. Bol oynadığı üzere çokça mutluyum. Ego kimseye avantadan bir öz vermem. Alper özlük hakkıyla formayı alıyor” şeklinde konuştu.

Alper Potuk: “Takımın güveni artıyor”

Fenerbahçe’nin milli futbolcusu Alper Potuk ise takatli çekicilik ve mesnet şartlarında kazandıklarını dile getirdi. Alper, rakibi gür analiz ettiklerini anlatarak, “Edisyon yer ve hava raporu altında kazandık. Akıbet 6-7 haftadır gani tıpkı aksiyon içindeyiz. Takımın güveni artıyor. İnşallah öncelikle Avrupa Ligi’nde gruptan çıkacağız. Ligde üstelik şampiyon kalkmak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın