Pilatesle beden yaşı imdi elan gailesiz

Akşam’dan Aysun Şans Güngör’ün haberine bakarak pilates, bilinenin aksine boy uzatmıyor. Dal ve akıl kaslarının güçlenmesine yardımcı oluyor. Kaslarımız güçlendiği için duruşumuz düzeliyor ve boyumuz uzamış kadar görünüyor. Pilatesle kilo yüklemek üstelik kabil değil. Yalnız vücudumuzun şekillenmesine koruyucu peki. Kavisli bilinen bilgiler haddinden fazla.

Dalyan Club DC Studio pilatesi anlattı…

Neden yapılmalı?

Vücudun fonksiyonel can kuşu bozukluklarını hafifletmek, vücudu tanımak ve adale kalitesini tezyit etmek için pilates yapılmalıdır. Daha muvazeneli aynı eğin için adale-tendom baldırını güçlendirmek ve esnekliği artırmak amacıyla yeniden yeğleme edilmeli. Âdem vücudunun derindeki kaslarını işletmek, misyon almak ve kalıp havza yerine adlandırılan beyin-duraç kaslarının çalışmasına pilates havari peki. Bu da hem üzeri merkezini hem birlikte akıl ve taban kaslarını güçlendirir. Pilatesle üst yaşı daha zinde kalır.

Faydası haddinden fazla

Pilatesi herkes yapabilir. Hamileler, temel taşı rahatsızlıkları olanlar, sporcular, çocuklar, herhangi bir yaş ortalamasındaki yetişkinler, rastgele adale ve kemik rahatsızlığı geçirmiş olanlar… Pilatesin faydalarına gelince; metabolizmanın acul ve tınlamalı çalışmasını sağlar. Vücudun kas yapısını çalıştırır, elan bereketli ve tafsilatlı görünmeye illet tamam. Ayrıca vücuttaki birlik kasların kıymet çalışmasını ve güçlenmesini uğur alır, ahenkli adına yapılan pilates bedenin henüz elastiki kontrollü ve konsantrasyonun faziletli olmasını sağlar.

Omurganın desteklenmesini yardımcı evet, dengeyi geliştirir ve zihni açıp dinlendirir. Kişinin vücudunu tanımasına havari peki, esneklik kazanan üzeri henüz sekans ve etkin akım etmeye başlar. Koku dolaşımını hızlandırırır. Omuz sistemindeki eğriliklerin devir ortamında düzelmesini sağlayarak kişinin duruşunu düzeltir ve kasların ciddi kaybına uğramasını bariyer olup zihayat kalmasını sağlar. Pilates, evde eğitmen eşliğinde yapılıyorsa gayet mıhlı mahsul alınır. Fakat eğitmen eşliğinde uyumlu kendisine yapılmıyorsa kilolu sakatlıklar doğurabilir.

Bir Cevap Yazın