PKK bakir hainliklerin peşinde!..

Habertürk’ten Neşet Dişkaya’nın haberine göre terör örgütü PKK ’nın, kamu gelgel ve kuruluşlarında aya düşünmek amacıyla Garp illerinde müteharrik PKK/KCK yandaşı memurların, alelhusus üstelik keyif sektöründe çalışanların tayinlerini bu ilçelere çıkarmalarını istediği belirtildi.

Duyu birimleri, çözüm sürecinin yine başlayabileceğini bilici PKK ’nın görüşmelerde etkili taraf kalkışmak üzere çokça sayıda leşker, polis ve kamu çalışanının kaçırılmasını istediğini rapor etti. PKK/KCK yönetiminin teşkilat elemanlarına gönderdiği talimatlarda, 2016 ’dahi çözüm sürecinin yeniden başlayabileceği, bunun amacıyla birlikte gerekli hazırlıkların yapılması yönünde direktiflerde bulunduğu öğrenildi. Çırağ ’in hal sürecinde masaya canlı benimsenmek amacıyla çeri, polis güçleri ve amme görevlilerinin kaçırılmasını istediği ileri sürüldü.

Örgütün bu talimatı konusunda hele Şarki illerinde görev yapan kül amme görevlilerinin uyarıldığı bildirildi.

‘BOŞALTILAN EVLERE TUZAK KURUN ’

PKK/KCK yönetiminin, bölgede göç fail vatandaşların boşalttıkları ve teşekkül elemanları yoluyla beğenilen evlere güvenlik güçleri vasıtasıyla girilmesi ve taharri yapılmasını önlemek için tuzaklar kurulması talimatını bile verdiği bildirildi. Işık ’in örgüt elemanlarından, evlerin kapılarının bomba düzenekleri ile tuzaklanmasını, mutfak tüplerinin üzerine engin komuta ile patlatılan düzeneklerin konulmasını ve alelhusus sokaklarda yere mail klimaların dış ünitelerine bomba yerleştirilmesini istediği kaydedildi. Güvenlik güçlerinin PKK ’nın dun tuzakları karşısında familya aramalarını büyük titizlikle yaptığı dile getirildi. PKK ’nın, halktan yeterince bindi bulmaması üstüne özellikle Garp illerinde amme hava ve kuruluşlarında fariza fail yandaşlarının tayinlerini bu illere çıkarmasını istediğini aktaran ihsas birimleri, PKK ’nın yıpranmamış planında amme çalım ve kuruluşlarında ayak tabanı yapmak istediğini belirtti. PKK ’nın atama yapmalarını istediği kişilerin başında sağlık sektöründe etkin doktor, hemşire üzere devlet memurlarının bulunduğu öğrenildi. Ihsas birimlerinin yaptığı çalışmalarda, yıldırı örgütü PKK ’nın özellikle basın açıklamalarında görev yapan düzenlilik görevlilerine atılım düzenlemeyi amaçladığı bile istikbal sürüldü. Yine teşkilat yönetiminden mevrut talimatlar doğrultusunda Maşrık ve Güneydoğu illerinde huzursuzluk yaratmak isteyen PKK elemanlarının hayatiyet kesintileri amacıyla trafolara, afiyet ve günahsızlık endişesi görüntülemek için su şebekelerine atılım amaçladıkları nın üstelik tayin edildiği bildirildi.

‘DEVLET TAŞ YÜREKLILIK YAPIYOR ALGISI OLUŞTURUN ’

Ihsas birimleri, özellikle sonuç dönemlerde PKK/KCK yönetiminin, teşkilat elemanlarından, halkın kendilerine destek vermemesi ve kafile etmesi üzerine, devletin sivil iradeye ve halkına zulüm yaptığı algısını yaratmalarını istediği sav edildi. Alelhusus kentlerde hayatiyetli yandaşlarından bunu isteyen PKK/KCK yönetiminin, sonunda devleti iade planını devreye sokarak, “Özyönetim gerekli” söylemiyle el desteğini yeniden ahzetmek istediği öne sürüldü.

Bir Cevap Yazın