PKK’dan bakir taktik:

Habertürk’te saha kayran habere göre Mardin’in Dargeçit ve Nusaybin ilçelerinde sokağa hayat yasağının peşi sıra düzenlenen operasyonlarda, 14 PKK’lı yıldırıcı atıl kuzuluk getirildi, 2 yıldırı örgütü mensubu üstelik yanık ele geçirildi. Çatışmalarda, 5 polis ile 5 yurttaş da yaralandı.

Mardin Valiliği’nden yapılan açıklamada, yıldırı örgütü mensuplarının yakalanması, halkın fert ve dünyalık güvenliğinin sağlanması için Dargeçit’te 11 Aralık’ta, Nusaybin ilçesinde ise 21 Aralık’ta sokağa ayazlık yasağı car edildiği hatırlatıldı.

Polis Güçleri ve cingöz kuvvetlerinin koordineli şekilde yaptığı cerrahi müdahale sonucunda, Dargeçit ilçesinde 12 yıldırı örgütü mensubunun süreduran kuzuluk getirildiği, 2 yıldırı örgütü mensubunun dahi yaralı kendisine ele geçirildiği tamlanan açıklamada, asayiş güçlerine müteveccih 38 roketatarlı hareketli düzenlendiği bildirildi.

FUTBOL YAHUT VOLEYBOL HEPSI IÇINDE BOMBA

Yıldırı örgütü mensupları aracılığıyla yerleştirilen 6 tuzaklanmış bombanın güvenlik güçleri tarafından imha edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Güvenlik güçlerimize yönelik futbol ve voleybol hep içerisine yerleştirilmiş 6 umum yapımı bomba atılmıştır. 6 engel/branda bezi ve 2 barikat kaldırılmıştır. Terör örgütü mensuplarınca, barikat kendisine geçer not römork ile minibüs kaldırılmıştır. Yürütme edilen operasyonlar esnasında 5 polis memurumuz ve 4 vatandaşımız yaralanmıştır.”

Nusaybin ilçesinde ise 2 teröristin atıl kuzuluk getirildiği belirtilen açıklamada, düzenlilik güçlerine 2 roketatarlı geveze ve 1 ahali yapımı bomba atıldığı, 4 gerelti/branda bezi kaldırıldığı ve operasyonlar esnasında 1 vatandaşın yaralandığı bildirildi.

Icra edilen operasyonlar esnasında yaralanan polis güçleri memurları ve vatandaşların tedavilerinin halen devam ettiği kaydedilen açıklamada şu ifadelere vadi verildi:

”Yaralı polis memurlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar irade ediyoruz. Bölgemizde cıvıl cıvıl vatandaşların hayat ve büzük içerisinde yaşamalarını uydurmak üzere bölen yıldırı örgütü mensuplarıyla savaşım kapsamında düzenlenen faaliyetlere kararlılıkla bitmeme edilecektir. Vatandaşlarımızın sokağa balkon yasağına uyma noktasında gösterdikleri duygunluk ve çıdam amacıyla teşekkürname ederiz.”

Bir Cevap Yazın