PKK’dan Şırnak’ta bombalı atak!..

Milliyet’ten Münevver Hasan’ın haberine göre patlama dolayısıyla binada sâdır yangında tetebbu yapan 4 ’ü mektepli ile 2 ’si personel olmak üzere 6 gönül yaralandı. Alevlere itfaiye ile polisin TOMA araçları müdahale ederken, söndürme çalışmaları sırasında düzenlilik güçlerine PKK ’lılar marifetiyle üzücü açıldı.

Şırnak ’ta bu sabah saatlerinde güvenlik güçleri, geri teröristlerce yakılan Belde ve Kentçilik Ülke Müdürlüğü yanı sıra mevcut trap ve barikatları fethetmek için faaliyetler düzenledi.

Operasyonun sürdüğü sırada site merkezindeki Yıpranmamış Mahallesi ’nde mevcut Iklim Ekin ve Turizm Müdürlüğü ile Memleket Umum Kütüphanesi ’hangi zaman saat 09.00 sıralarında gelen yüzleri ilişkin PKK ’lılar, binanın kazan dairesine girerek, buraya umum yapımı patlayıcılar attı. Teröristler binanın türlü odalarına dahi molotoflu geveze düzenledi. Patlayıcıların infilak etmesi üstüne binada cuşuhuruş artık. Alevler kısa sürede eksiksiz binayı sardı.

17 MEKTEPLI VARDI

Ofans sırasında binan araştırma ve kitabevi bölümünde bulunan 17 mektepli, olay hesabına mevrut güvenlik güçleri tarafından bata çıka tahliye edildi. Personelden bazıları binanın penceresinden çıkarılabildi. Sâdır yangında 4 öğrenci ile 2 personel yaralandı. Yaralılar, ambulaslarla Şırnak Azamet Hastanesi ’ne kaldırılarak otama altına alındı.

Binada bulunanların tahliye edilmesi sırasında PKK ’lılar yoluyla asayiş güçlerine tabiatıyla silahlarla zehir açıldı. Polisin da eşit vermesi üstüne bölgeden zırh sesleri yükseldi. beraber bölgede mevcut bazı vatandaşlar da pencerelerden binaya girerek, içeride mektepli ve personel bulunup bulunmadığını taharri etti.

POLİSTEN İTFAİYEYE ’ENGELLEME VÜCUT ’ UYARISI

Cuşuhuruş sönüm çalışmalarına, telefonla hikmet verilmesine rağmen itfaiye aracı ekiplerinin geç geldiği sav edilirken, polisin TOMA araçları dahi alevlere müdahale etti. Bu sırada polis güçleri zırhlı aracından itfaiye ekiplerine, “Itfaiye Aracı bozukluk engelleme etmiyorsun. Hakkınızda kanuncu iş yapılacak” diye anons yapıldı.

Binada alevler taharri zer alındıktan sonraları, gösterişli hasar gören binada soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

Düzenlilik güçleri saldırıyı gerçekleştiren PKK ’lıları aylak ağıl lütfetmek üzere geniş kapsamlı operasyon başlattı.

Bir Cevap Yazın