PKK’lı teröristler 8 meslek ve 1 yurda saldırdı!

Hürriyet’te meydan düz habere bakarak evvel gece Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde 1 polisi şehit eden, 3’ü süt kuzusu 5 sivili katledip 43 kişiyi da yaralayan PKK’lı teröristler bu sabahleyin birlikte Şırnak’ın İdil İlçesi’nde öğrenciler eğitimdeyken 8 okul ve ayrımsız yurda gürültülü bombası, tehi fişek ve molotof kokteyli ile saldırdı. PKK’lı teröristlerin ateşe vererek acıtmak istediği okullardaki hoca ve öğrenciler nazik ürkü yaşarken, okullar güvenlik dolayısıyla boşaltıldı.

İdil’üstelik zaman sabahleyin saatlerinde okula giden öğrenci ve öğretmenler, PKK ’lı teröristlerin saldırılarında balaban tehlike yaşadı.

Turgut Özal, Eskimemiş ve Üst kalkışmak için 3 mahallede bulunan İdil Rum Lisesi, İdil Çokça Programlı Anadolu Lisesi, İdil Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesi, Bener Cordan İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Cumhuriyet Altını İlkokulu, Veysel Karani Ortaokulu, Anafartalar İlkokulu ve Anadolu Lisesi Öğrenci Yurdu ’na PKK ’lı teröristler marifetiyle molotof kokteylli, zifos fişek ve curcunalı bombaları ile ofans düzenlendi.

EĞİTİM KISITLI SÜRÜYORDU

Cizre ve Silopi ’bile yasağın başladığı 14 Mesafe tarihinden sonradan PKK ’nın cahillik yapılanması YDG-H ’nin tehditleri nedeniyle eğitim hoppadak, güvenlikli mahallelerde kâin Mehmet Akif Ersoy Ilk ve Ilımlı Okulu ile Mortocu Hatip Itidalli Okulu ve İdil Cumhuriyet Rum Lisesi ’nde eğitim devam ediyordu.

ÖĞRENCİLER PAZARTESİ ÖĞÜT BAŞI YAPMIŞTI

YDG-H ’nin tehditleri zımnında ayrımsız ayı aşkın süredir eğitimlerin yapılmadığı 8 okulda okuyan mektepli velilerine güzeşte hafta sonu ekol yöneticileri, el telefonu ile gönderdiği mesajla sınavların yapılması amacıyla öğrencilerin okula gelmesini istedi. Pazartesi gününden bu yana üstelik saldırıya uğrayan 8 ekol öğrencileri de okula gelerek sınavlara girdi.

Zaman sabah saatlerinde okula giden öğrenciler ve öğretmenler dersteyken, teröristlerin ses bombalı, yararsız fişekli ve molotof kokteylli saldırısına uğradı. Sınıflarında dersler yapılırken meydana mevrut patlamalarda, öğrenciler ve öğretmenler balaban nâr atlattı.

ÖĞRENCİLER ÇIĞLIK ÇIĞLIĞA OKULU TERKETTİ

Öğretmenlerin kontrolünde sınıflardan çıkan öğrenciler, çığlıklar içerisinde okulu terketmeye çalıştı. Polisin zamanında müdahalesiyle, okullara yönelik saldırılarda birey kaybı yaşanmadı.

Polisin kâh okullara müdahale etmesiyle gelişigüzel öğrenciler okullardan tahliye edilirken, hendek ve barikatların bulunduğu Turgut Özal ve Bakir Mahalledeki okullardaki öğrenciler, velileri eliyle alınarak evlerine götürüldü.

Saldırılarda Atatürk İlkokulu ve Rum Lisesi Öğrenci yurduna atılmış molotoflardan muhit meslek ve yurtta kısmi hasar meydana geldiği görüldü.

Bir Cevap Yazın