PKK’lı teröristlerin ‘Görüntü Izlem Merkezi’ çökertildi

Milliyet’te meydan alan habere göre Diyarbakır’ın Uğur İlçesi’nde düzenlilik güçlerinin PKK’lı teröristleri tembel arkaç getirmek için düzenlediği operasyonlar sürüyor. Düzenlilik güçleri yoluyla Uğur’daki sokak ve evlerinin çoğunun taharri altına alındığı öğrenildi. Kontrol altına alınan bire bir evin ise PKK’lı teröristler yoluyla fon takip merkezi adına kullanıldığı belirtildi.

20 gündür sokağa hayat yasağının sürdüğü Diyarbakır’ın Uğur ilçesinde güvenlik güçlerinin halen sürdürdüğü operasyonlarda sokak ve evlerinin çoğunun arama altına alındığı öğrenildi.  Kontrol altına alınan PKK’lı teröristlerin barındığı evlerde yapılan aramalarda duvarların delinerek kırıcı mazgalları yapılması ilgi çekti. Değişik aynı evde yapılan aramalarda ise kullanıma amade RPG-7 mühimmatı ele geçirildi.

Asayiş güçleri farklı taraftan da PKK’lı teröristler vasıtasıyla sokaklardaki kilit taşlarının altında döşenen Ahali Yapımı Patlayıcı’ları (EYP) imha ika çalışmalarını sürdürüyor. PKK’lı teröristlerin bazı EYP tuzakladıkları sokakların gözetlenmesini çalmak için perdeleme yaptıkları ışık karelerine yansıdı.

Sonuç olarak tekrar düzenlilik güçleri yoluyla kontrol altına alınan PKK’lı teröristlerin barındığı ayrımsız lüp kaynak izleme merkezi olduğu anlaşıldı. 

Görüntü izleme merkezinde bazen sokaklara yerleştirilen kameraların izlenmesi için bütün kurulduğu ve bu herkes sayesinde PKK’lı teröristlerin güvenlik güçlerinin hareketlerini izlemeye çalıştıkları öğrenildi.

Bir Cevap Yazın