PKK’lılara kucak açtılar!

Takvim’dahi vadi düz habere göre toplum örgütü binasında izah yapan ASİMDER Umumi Başkanı Semavi Gülbey, PKK’nın eskimemiş Kandili’nin Karabağ olduğunu öne sürerek, “Ruslar 1923-1929 yılları beyninde Dağlık Karabağ bölgesinde Kızıl Kürdistan Muhtariyeti diye niteleyerek aynı toprak kurdurdu. Azerbaycan-Ermenistan ve İran’da hayatiyetli Kürtlerin dahi o bölgeye yerleşmelerini sağladılar. 1929 yılında dağılan bu özerklik tarihte yok olup gitti. Azerbaycan, 1991’dahi Sovyet’ten ayrılıp bağımsızlığını zar edince, parlamentosu üstelik Türk olduklarını, dillerinin Türkçe olduğunu duyurmasından muhit Rusya ve Ermenistan bu durumdan erinçsiz olmuş ve Wekil Mustafayev’den yeniden Kızıl Kürdistan’ı kurmasını istemişlerdir. Rusya cebe dahi vacip seçme tip desteği vereceklerini vaat etmiştirler. Tekrardan kurulan bu oluşumda sonuç vermeden bitmiştir. Mukaddema Kürtler üzerinden adisyon işleyen Rusya ve Ermenistan tıpkısı hesapları gene yapmaktadır” dedi.

“ERMENİSTAN DAĞLIK KARABAĞ BÖLGESİNDE PKK VE FARKLI ÖRGÜTLERİ YERLEŞTİREREK YARAR UYDURMAK İSTİYOR”

Operasyonlar sonrasında PKK’nın peş düzeydeki yetkililerinin bölgede sıkıştığını ve Türk cidal uçaklarının cerrahi müdahale yapamayacağı ve terbiye kamplarının bile bulunduğu Ermenistan’ı yeğleme ettiklerini tamlayan Gülbey, “Ermeni yıldırı örgütü ASALA’nın Lübnan’de 1984 yılında PKK ile birlikte eş eylem yapacaklarını duyurmasından bu tarihe büyüklüğünde Ermenistan’ın PKK’yı desteklediği, hatta terbiye kampı ve payitaht Erivan’ın ortasında temas bürosu açmalarına da cevaz vermiştir. Ermenistan deminden ise engelleme ettiği Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ bölgesinde PKK ve başka örgütleri yerleştirerek üstünlük temin etmek istiyor kendisine. Ermeni aileler, çocuklarını o bölgeye asker olarak göndermiyorlar. Ayrıca Azerbaycan ordusunun da her an engelleme olan topraklarını ansız ahzetmek için savaşa hazır olduğunu bildiği üzere bu tuhaf silahlı örgütlerin güçlerine gerekseme duyan Ermenistan, Rusya destekli engelleme ettiği toprakları PKK’nın hamur kendisine kullanmasına cevaz vermiştir” şeklinde konuştu.

“RUSYA İLE ERMENİSTAN KIZIL KÜRDİSTAN KARTINI BAŞTAN PKK İLE OYNAMAKDIR”

Rusya ile Ermenistan, Kızıl Kürdistan kartını yeniden PKK ile ihanet etmek istediğini belirterek, Gülbey, “Tarihten beri Rusya ile Ermenistan, Kafkasya Kürtlerini amaçları uğruna kullanarak kurdurmak istedikleri Kızıl Kürdistan kartını yeniden PKK ile tavlamak istiyorlar. Bunun Kürtlere faydası olmayacağı kadar mıntıka insanlarına da faydası olmayacaktır. Rusya ve Ermenistan, Kürtleri ve PKK’yı çok istediğinden değil da Türkiye ile arasının açılmasından hava bu desteği vermektedirler. Kafkasya Kürtleri bu oyuna gelmemeliler, Türkiye ve Azerbaycan’bile bu konuda lazım tedbirleri almalı ve Rusya ile Ermenistan’ın bu sinsi oyununa sonuç verdirmeliler” dedi.

Bir Cevap Yazın