PKK’ya ‘Küçük Kandil’ şoku!

PKK ’nın 12 yöneticisi orayı tecezzi etti!

Tabiiyet’ten Aydın Hasan’ın haberine bakarak aracısız Işık ’den bindi ulaştığı belirtilen ve YDG-H ’nın yerleşim birimlerindeki yapılanması çerçevesinde “Türkiye ’dahi yerleşme birimleri içindeki oldukça Işık” adına nitelendirilen Silopi ’nin Zap mahallesine akşam ezanı saatlerinde asayiş güçleri girdi.

Terör örgütü PKK ’nın “trap siyaseti” yerine üstelik adlandırılan Cizre, Silopi, Silvan,  Dargeçit ve Sur’de yerleşme alanları ortamında başlattığı yıldırıcı başkaldırıya cebin izzet, 14 Ara tarihinden itibaren daha etkili tılsım almaya yöneldi. Meskun mahallerdeki operasyonlar, henüz evvel ağırlıklı namına polis güçleri özel harekat timleri aracılığıyla yapılıyordu. Eskimemiş beyin çerçevesinde polisin yanında Açıkgöz hususi harekat timleri ve  karaca – deniz komandoları üstelik operasyonlarda düz almaya başladı.

TSK elan geçmiş, kırsal kesimde Hakkari ’nin Oramar dağları bölgesinde PKK ’nın âdeta Çerağ ’i namına adlandırılan bölgede operasyonlar yapmış ve bu bölgeyi terörist unsurlardan temizlemişti.

Silopi ’deki Zap mahallesi ise örgütün cahillik yapılanması YDG-H ’nin yerleşim birimlerindeki Âdeta Kandil ’i olarak nitelendiriliyordu.

Ulusallık ’in, Ankara ’daki düzenlilik kaynaklarından aldığı bilgilere göre; güvenlik güçleri geçmiş saat 16.20 sıralarında Silopi ’dahi Zap mahallesine girdi.

12 TEŞEKKÜL YÖNETİCİSİ

Eylemleri eş güdümlü fail 12 PKK dal düzey yöneticisinin operasyonun başlaması ile gelişigüzel Zap mahallesini terk ettikleri istikbal sürülüyor.

Örgütün gençlik yapılanması unsurlarının üstelik patırtı süresince mahalleden kaçtıkları belirtiliyor.

İRTİBAT MERKEZİNİ KAYBETTİ

Kaynaklar, “Silopi’dahi sunu fazla YDG-H militanın zarfında düz aldığı mahalle alınması ile alay malay örgütün sınır hattında örgütün kötü kadrosu ile direkt bağlantı kurdukları 3 ciddi merkezden biri örgütün elinden intişar oldu” değerlendirmesinde bulundu.

HDP açıklaması

Bu gelişmeye koşut namına geri akşam ezanı HDP Genel Merkezi ’nden yapılan şu kayıtlı açıklama ilgi çekti:
“Bin kadar yurttaşın bulunduğu Silopi’nin Zap Mahallesi dört bir yandan okkalı bire bir çevik altındadır. Halkın çıkabileceği tıpkısı yer bulunmamaktadır. hendekler olsun olmasın mahallenin seçme tarafı tanklarla bombalanmaktadır. İnsanlar haris ve susuz evlerinin bodrumlarına sığınmış durumdadır ve geçişlere izin verilmemektedir. “

Bir Cevap Yazın