Polat ve Ebru Polat’ın sürpriz iş birliği!..

“Sevgilimin dikkatini benden apayrı ayrımsız şeye verdiği anbean onun beni aldatmasıdır”

Bu sözler, “Benimki üstelik Ruh” isimli şarkısının klibini müzik severlerin beğenisine sunmaya hazırlanan ve yeni şarkısında sabık “Değme istek yataksözünü çokça kışkırtıcı bulduğunu belirten Popüler müziğin yer ayrımlı isimlerinden Polat ’e ait.

1985 yılında başlayan ve 30 yılı bulan saz serüveninde Zıpır, Dilberim, Kızımız Olacaktı, Cici Kız, Sen Için Ben Yoluma ve Meyhaneci kabil, herkes eliyle klasik olarak akseptans edilen şarkılara imza atan Polat, bu nöbet çekimci, üretici ve tasar çizimci olarak karşımızda.

Öz sınırlarını zorlamayı sevdiğini ve sonsuz yerine kendini aşmaya çalıştığını söyleyen Çelik; işin yer başından itibaren resimler, sözler ve müziklerin ahengi, klip aşaması ve bu imal üzere hazırlanan özel makalesi bile karışma olmak üzere kariyerinin arz dörtköşe çalışmalarından birini yaptığını ifade ediyor.

Sayısal platformdaki dağıtımının Avrupa Enstrüman yoluyla yapıldığı, “Benimki bile Ruh” ismini verdiği şarkının düzenlemesi, “Çılgın” ve “Ateşteyim” şarkılarının de aranjesini işleyen, ülkenin sunu büyük müzisyenlerinden biri olan Âşık Şarklı ’ya ilişkin. Marşandiz stüdyolarında kayıtları tamamlanan ve İngiltere ’de masteringi yapılan şarkıda, Çelik ’e gelişigüzel antlaşma olduğu üzere ülkenin arz eke müzisyenleri eşlik etti.

Dinler dinlenmez, “Tamam bu mecmu de alıştığımız tıpkısı Çelik şarkısı” dedirten bu şarkının klip senaryosu yeniden Polat ’e ilişik ve yönetmenliğini ise Değer Aldoğan yaptı. Ebru Polat, ressam ve müzisyen İlker Aydemir tarafından resmi çizilen aynı kadını canlandırarak klibe destek verdi.

ilk kez tıpkısı klipte peyrev tıpkı resmin nasıl yapıldığını kadem kadem izlerken; foto, enstrüman, beyaz perde, fotoğraf ve piyes sanatlarını tıpkısı arada izlemiş olacak.

Bir Cevap Yazın