Polat’e mülahaza atan TRT’ciye cezaevi istemi

Şarkıcı Çelik ile TRT kameramanı Abdullah Taha Barış ’ı adliyelik fail süreç, 2008 yılının Haziran ayında başladı.

Bu tarihlerde Sarıyer Cumhuriyet Altını Savcılığı ’na bir şikayet dilekçesi sunan Polat, tanımadığı birey ya birlikte kişiler tarafından bire bir süredir huzursuz edildiğini söylemişti.

Çökertme telefonuna 23 Haziran 2008 ’da gelen, “Çelik Satma, ben Taha Sulh. Genelkurmay Bildirişim Dairesi ile ilgili benzeri laf var, amelî olduğunuzda bire bir görüşebilir miyiz?” mesajına dilekçesinde saha veren Polat, elan sonraları yaşadıklarını bile dilekçesinde şöyle anlattı: “İki yol elan arandım. Dışarıya çıktığında ise otomobilimde bire bir tabaka buldum. Dışarıda meşgul durumda aynasız ayrımsız araba vardı. Kayırıcı mahallede diğer otomobiller dururken benim aracımın tercih edilmesi, kul bomba olabileceği şüphesi yarattı. Kabaklık tahsis etmek ya birlikte ağırsamak namına şikayette bulunmaya karar verdim.”

Çelik ’mağara talebini el işi koyan savcılık, şarkıcıya tasarı atanın gazeteci Bekir Hazar ’ın kameraman kardeşi Abdullah Taha Barış olduğunu belirleme etti.

Elan sonraları ifadesine başvurulan Barış, şunları söyledi: “GALIBIYET BAYRAMI IÇIN”

“Ilkin tıpkısı magazin programında çalıştığım amaciyla Çelik ’mağara el telefonu numarasını biliyordum. Elan sonraları TRT1 ’üstelik ‘Mehmetçik ’ ünlü programında çekimci namına göreve başladım. Erkânıharbiyeiumumiye Bildirişim Dairesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilişkin yerine benzeri tanıtım filmi hazırladıklarını ve sanatçılardan akıl almamızı söylediler. Ben bile şikayetçi Polat ’e o mesajı bu nedenle yolladım. Kendisini arayan ayrıksı iki telefonun sahiplerini dahi tanımam.” Savcılık, “kişilerin varlık ve sükununu kirletmek”la suçladığı Barış ’ın, 3 aydan 1 yıla kadar mahbes istemiyle yargılanması yönünde savca hazırladı.

 

Bir Cevap Yazın