Polis Güçleri memuru:

Habertürk’ten Ahmet Yukuş’un haberine göre Diyarbakır’da 2 polisin martir edilmesinin peşi sıra teröristler,  Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Murahhas’nin basın açıklaması yaptığı sokağa girmişti. Görüntülere da koşarken takılmışlardı.

Kaçan teröristlerden birinin YDG-H’li Mahsun Gürkan olduğu irria ediliyordu. Birinin, ise dağ fail polisin üstüne silahını fırlattığı kameralara takılmıştı.

Habertürk’ün haberine göre Murahhas ’nin ölümünden kısa süre geçmiş polis memurları Ahmet Çiftaslan ile Cengiz Erdur ’u martir fail ve Delege ’nin matbuat açıklamasında bulunduğu sokağa kaçan teröristlerle çatışan 4 polisin üstelik ifadeleri alındı.

NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIM

Asayiş Ofis ’dahi fariza yapan ve kimliği adsız sansız tutulan aynı polis, “Zırh sesi geldikten sonra hangi olduğunu anlayamadım. Ilk kaçan kişiyi ayırt etmedim. İkinci saldırganı fark ettim. Akım halinde olduğu amacıyla ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım” dedi.

VURUP VURMADIĞIM KONUSUNDA TEHLIKESIZ DEĞİLİM…

Başka polis memuruysa, “Üzücü ettim fakat vurup vurmadığım üstüne tehlikesiz değilim. Mermilerim bitince, yere düşen arkadaşımın silahını aldım” diye konuştu.

Görüntülerde afişe olan polis güçleri memurlarının apayrı illere tayinlerinin çıkarılacağı öğrenildi.

Bir Cevap Yazın