Polis merkezine saldırıya 55 yıl hapis istemi

Habertürk’te vadi düz habere göre Antalya’nın Dağ ilçesinde geçen sene polis güçleri merkezine molotofkokteyli ile saldırıp MOBESE kameralarının kablolarına kötülük veren 3 kaka üzerine 18 sene ile 55 yıl 6’şar ay arasında mahbes talebiyle sav açıldı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Dağ Polis Merkezine 9 Kasım 2015’te molotofkokteylleri ile saldırıp, MOBESE kameralarının kablolarını yanıcı maddeyle yaktıkları gerekçesiyle tutuklanan N.T, Ş.B ve A.K ile ilgili hazırlanan iddianame tamamlandı.

Antalya 2. Okkalı Ukubet Mahkemesince akseptans edilen iddianamede, şüphelilerin bile içre bulunduğu 7-8 şahsiyet grubun, 9 Eylül 2015’te akşam ezanı saatlerinde Kepez Polis Güçleri Eşkâl Amirliği binasının önüne geldikleri anlatılıyor.

Gruptaki yüzü merbut tıpkısı kişinin elindeki molotofkokteylini polis merkezine yaklaşık 10 metre kala ateşleyerek Polis Güçleri Merkezine doğru attığı tamlanan iddianamede, motolofkokteylinin cadde üzerine düşerek yandığı rapor ediliyor.

İddianamede, olayın arkası sıra berhava fişek atan gruptakilerin polis güçleri ekiplerinin müdahalesi sonucunda kaçmaya çalıştığı ve içlerinden yüzünü zerrin, al, yeşil renkteki bire bir poşu ile kapatan N.T’nin yakalanarak gözaltına alındığı kaydediliyor.

söz konusu grubun, olay haset Dağ bölgesindeki MOBESE kameralarının fiber optik kabloları motolofkokteyli ile yakarak uymazlık vermesi nedeniyle kaynak akışının aksadığı belirtilen iddianamede, yapılan incelemede hasar tayin çalışmalarında fiber optik kabloları, kutusu ve iltisak kaynağının beis gördüğüne düz veriliyor.

İddianamede, gözaltına alınan yabansı N.T’nin ifadesi doğrultusunda olaya karışan Ş.B ile A.K’nın bile yakalandığı kaydedilerek, 3 şüphelinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtiliyor.

İddianamede, 3 şüphelinin TCK’nın “silahlı örgüte uzuv atılmak”, “Umumi güvenliği bilerek tehlikeye saplamak”, “kırıcı maddelerin izinsiz olarak bulundurulması” ve “mala engel yüklemek” suçlarından rastgele sanık için 18 yıl ile 55 sene 6’şar kamer beyninde hapis temenni ediliyor.

Bir Cevap Yazın