Pompalı tüfekli saldırgan objektiflere gülümsedi!

Yeni Asır’dan Fatih Şendil’in haberine göre İzmir’in Bornova ilçesinde Ruh Şen (28) isimli kadının, arkadaşının eşi yoluyla bin TL borç vermediği için öldürülmesinin arkası sıra eş benzeri fenomen da Çiğli’de yaşandı. Çiğli’de Açık Deniz Yara isimli yaşama, 1000 TL borcunu ödemeyen arkadaşı Erek Kaplan’ı esas caddede pompalı tüfekle vurdu. Dokunaklı polis güçleri eliyle yakalanırken Kaplan, dirim savaşı veriyor.

Kaldırımı süpürüyordu

Olay, Çiğli Anadolu Caddesi’nde yaşandı. Çiğli Belediyesi’nde temizlik görevlisi kendisine fariza eden ve kaldırımda temizlik özne 33 yaşındaki Meram Kaplan, pompalı tüfekle vuruldu. Kilolu yaralanan Kaplan, Karşıyaka Cesamet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaplan, kısık bakım servisinde tedavi altına alınırken şümullü araştırı özne Düzenlilik Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu dedektifleri, bölgedeki güvenlik kameralarını inceledi.

Beyaz mülevven ayrımsız kamyonetle doğru aynı kişinin arka arkaya acı edip Kaplan’ı yaraladığı ve kaçtığı tespit edildi. Polis Güçleri haddinden fazla geçmeden aracı buldu ve dokunaklı ettiği belirlenen Engin Zehir’i gözaltına aldı.

Çiğli’deki evinde gözaltına alınan ve poliste bulunan cürüm kaydının birlikte gasp suçundan arandığı ortaya sâdır Üzücü, Kaplan’a bin TL borç verdiğini ve parayı istemesine rağmen kafasız vermediğini sav etti. Bunun yanında Kaplan’ın namına sövme ettiğini rapor fail Ateş, “Korkutmak için yere elem demek istedim, bu tam kaza ile vurdum. Brusella hastasıyım. Bu paraya evgin ihtiyacım vardı” dedi. Engin Çığlık, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir Cevap Yazın