Prof. Dr. Orhan Kural’dan tepki çeken gaf!

Manisa’daki facia sonrası CNNTürk ekranlarında olayı yorumlayan Prof. Dr. Orhan Duraç’ın karbonmonoksit için ‘lezzetli bir ölümdür’ yorumu yapması izleyicileri kızdırdı. Kaide elan sonraları sözlerini düzelterek, yanlış anlaşıldığını söyledi.

CNNTürk’te Cüneyt Özdemir’in konuğu olan İTÜ Maden Fakültesi’nden Prof. Dr. Orhan Kural’ın ‘karbonmonoksitten ahiret yolculuğu’ için ‘lezzetli bir ölümdür’ yorumu yapmasına tepki yağdı.

Kalça canlı yayında, “Karbonmonoksit oksijenden henüz hafiftir, yukarı yarar. Haddinden Fazla ongun bire bir intihar yoludur maalesef. Haddinden Fazla lezzetli tıpkı ölümdür, hiçbir şey hissetmezsiniz. Kokusu yoktur. Maatteessüf böyle bire bir ölüm getirir” dedi.

BÖYLE DÜZELTTİ: ‘YANLIŞ ANLAŞILDI’

Taban, izleyicilerden mevrut tepki üstüne sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirtti, sözlerini düzeltti. Kaide, Cüneyt Özdemir’in okuyucu tepkilerini iletmesi konusunda “Yanma kötü tıpkı ölümdür. Yanarak ölmeyi düşünün. Ayrımsız dahi uyurken öldüğünüzü düşünün. Ben Allah’tan bilcümle hiç kimseye ezinç çektirmeden cavlamak istiyorum Cüneyt Satış. Hatalı anlaşılmış, özür dilerim. Çok keskin çekmeden, öldüğünüzü hissedemezsiniz gelmek istedim. Hakeza aynı özdek dermiyim. Ben bir karınca amacıyla ağlayan insanım” diyerek konuştu.

İşte o patavatsızlık!..

İzlemek amacıyla haberin videosuna TIKLAYINIZ!…

Bir Cevap Yazın