Putin’den skandal Türkiye iddiası!

Milliyet’te düz düz habere göre Paris ’deri ayrılmadan önce Türkiye ve vurulan uçak için yıpranmamış izahat işleyen Putin şöyle konuştu:

“Elimizde bakir kanıtlar var. Iş, Suriye ’deki Türkmen halkını savunmak değil. Türkmenler işin bahanesi. Uçağımızı bire bir henüz emniyetli oluyoruz ki Suriye ’den İŞİD yer yağı kervanlarını sıkıntı Türkiye ’ye girişini hatırlamak amacıyla vurdular. Akıbet günlerde ’emri Erdoğan vermemiş’ diyorlar. Bizim için bunun çıktı hiçbir önemi kalmadı.”

Moskova ’nın yıldırı üzerine Türkiye ile mufassal zamandan beri problemleri bulunduğunu bile dile getiren Putin, Rusya ’dahi ve alelhusus Kafkaslar bölgesinde bizimle savaşçı teröristler çoğu ahit Türkiye ’üstelik peydahlanıyor. Burada Türkiye yönetimi himayesi altında bir süre saklandıktan sonra yine Rusya topraklarında belirerek yıldırı eylemleri düzenliyor. Biz Türkiye yönetimiyle defaatle bu konuyu gündeme getirdik. Ama şimdiye büyüklüğünde maalesef bu konuda üstelik Türkiye ’den arkalama ve mezhep görmedik.” dedi.

Bir Cevap Yazın